X
 

Akce

Ne, 3. 10. 2021

Zlínská 50 - závod horských kol

foto František Blaha

Čas konání: 12.00

Místo konání: Zlín

Pořadatel: ZL CYCLING z.s.


V neděli 3. října 2021 ve 12.00 odstartuje ve Zlíně 13. ročník závodu horských kol Zlínská 50. Závod se pojede v okolí zlínského majáku a malenovického hradu. Organizátoři letos přidali na trasu novou terénní smyčku. Trať se mírně prodlouží a užijete si více terénu. Přijďte si zazávodit nebo povzbudit závodníky!

Zázemí závodu vyroste opět pod Sportovní halou Datart a závodníci se vydají do lesů nad Zlínem až k hradu Malenovice a při cestě zpátky vystoupají k majáku na Tlusté hoře.

V lokalitě "U Boudy" je trasa vylepšena terénní smyčkou. Trať závodu se tak drobně prodlouží na 46 km s převýšením 1 248 m, krátká na 16 km s převýšením 476 m. Zvýší se poměr kilometrů v terénu a sníží se kilometry asfaltové. Delší trasa se jede na tři okruhy.

Na trati asi kilometr od startu vznikne fanouškovská zóna. Kdo se vloni zúčastnil ví, že tam panovala opravdu bouřlivá atmosféra.

Zlínská 50 je součástí seriálu Krále Hostýnek.

Na Zlínské 50 tradičně startují i hvězdy české cyklistiky. V minulosti to byl např. olympionik Jan Škarnitzl nebo náš současný nejlepší maratonec Martin Stošek. Nechme se překvapit, kdo z české špičky za Zlínskou 50 zavítá letos.

Online registraci a další informace naleznete na www.zlinska50.cz.

 

Zlín

  • Město: Zlín

ZL CYCLING z.s.

  • Ulice: 3. května 1277
  • Město: Vizovice
  • PSČ: 763 12

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.