X
 

Zoo Zlín

Lukovská 112, 763 14 Zlín 12 
tel.: 
+420 577 577 101, e-mail: office@zoozlin.euwww.zoozlin.eu

Ředitel: Ing. Roman Horský

Otevírací doba

          Období   Pokladna      Zoo
leden-únor       8.30–15.30 8.30–16.00
březen    8.30–16.30 8.30–17.00
duben-září    8.30–17.30       8.30–18.00
říjen    8.30–16.30 8.30–17.00
listopad-prosinec    8.30–15.30 8.30–16.00

Vstupné do zoo

Vstupné do zoo a zámku Lešná lze uhradit platební kartou. V celém areálu zoo jsou přijímána také Eura. Do zoo není dovolen vstup se psy a jinými domácími zvířaty.

Proč navštívit zlínskou zoo?

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat. Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří mezi nejnavštěvovanější místa na celé Moravě. Je také druhou nejnavštěvovanější zoo v naší republice. Rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropická hala Yucatán, průchozí expozice a voliéry, zámek Lešná a krásný park spolu se zvířaty nabízejí nezapomenutelné zážitky a celodenní zábavu pro celou rodinu.

Ve zlínské zoo za jeden den procestujete Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku a seznámíte se s 215 druhy zvířat. Mezi ta nejatraktivnější patří sloni, žirafy, nosorožci, pandy červené, gorily, lachtani, lvi, tygři, mravenečníci, tučňáci, papoušci a řada dalších.

Co byste při návštěvě rozhodně neměli minout?

Zámek LešnáZámek Lešná

 • Prohlédnete si 11 stylově zařízených pokojů, v nejkrásnějším Sále předků se navíc můžete provdat či oženit.
 • Prohlídka zámku bez návštěvy zoo (zaplacení vstupného do zoo) není možná. Vstupenky do zoo neopravňují ke vstupu do zámku. Otevírací doba zámku

Zátoka rejnoků

 • Expozice je domovem pro 20 mořských rejnoků druhu siba ománská. Její pojetí umožňuje návštěvníkům přímý kontakt se zvířaty - mohou si je pohladit či nakrmit.
 • Kromě rejnoků v pavilonu naleznete také terárium s krabem palmovým a menší akvária s bezobratlými  živočichy - krevetami, sasankami, korýši a korály.

Mu-Shin

 • Jedinečná typická japonská zahrada. Naleznete zde tři exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska, mnoho zajímavých rostlin, dřevěný most, kameny různých tvarů, několik lamp kasuga a mnoho dalšího.

Tropická hala

 • Zažijete atmosféru tropického lesa, projdete se po visuté lávce a objevíte dávnou civilizaci Mayů.

Expozice pand červených

 • Atraktivní přírodní expozice vybudovaná na konci roku 2011 ukazuje typická asijská zvířata v jejich přirozeném prostředí

Etiopie

 • Etiopie představuje novou tvář zlínské zoo. Uvidíte zde nejen dželady, hyeny nebo surikaty, ale také skutečnou domorodou vesnici.

Africké pavilony

 • Pavilony ve tvaru domorodých chýší nabídnou setkání se slony, žirafami, zebrami a pštrosy.

Průchozí expozice

 • V několika průchozích výbězích můžete z bezprostřední blízkosti pozorovat lemury, klokany, supy, papoušky a také asijské vodní ptactvo.

Hala-Bala

 • Expozice jedinečných Tapírů čabrakových, která patří k nejlepším svého druhu v Evropě.

A co navíc?

 • Komentované krmení zvířat, jízda vláčkem, svezení na ponících, dětský zábavný koutek, lanové centrum Lanáček, dvě prodejny suvenýrů, čtyři stylové restaurace.

 

Zdroj úvodní fotografie: archiv Zoo Zlín

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.