X
 

Články

Velikonoce ve zlínské zoo


Zlínská zoo je teď ideálním místem ke strávení nadcházejících velikonočních svátků. Jaro se v zoo konečně probudilo. Rozkvetly sněženky, bledule, krokusy, vilíny a další jarní květiny, zvířata tráví podstatnou část dne ve venkovních výbězích. Zvlášť rušno je třeba u klokanů rudokrkých. Při troše štěstí návštěvníci již uvidí letošní mláďata, která vykukují z bezpečí máminých vaků. Výrazně ožila celá Etiopie, v prostorných expozicích se představí dželady, hyeny nebo antilopy kudu. Na pohlazení a nakrmení netrpělivě čekají mořští rejnoci, zpřístupněny jsou i průchozí expozice a voliéry.

Velikonoční návštěvu zpestří i speciální překvapení. Po delší době budou moci návštěvníci opět zavítat do Amazonie a poprvé si prohlédnout Guayanas. Zoo tak nově pojmenovala několik zdejších expozic, které od podzimu 2017 procházejí výrazným „liftingem". I když chladnější počasí výstavbě a dokončovacím pracím příliš nepřeje, celá oblast bude zpřístupněna. „Často jsme odpovídali na dotazy, jak budou proměněné expozice vypadat, co zde vlastně stavíme. Proto jsme se rozhodli Amazonii během Velikonoc poprvé od loňského podzimu otevřít," uvedl ředidel Roman Horský.

Ve čtvrtek 29. března se po zimní přestávce znovu otevře zámek Lešná. Zámecké interiéry doslova rozzáří jedinečná velikonoční výzdoba. Záplavu živých květin doplňují velikonoční vajíčka, vrbové proutí, osení, zajíčci a kuřátka. První prohlídkový den bude zámek otevřen od 10 do 16 hodin (prohlídky každou hodinu). Po další velikonoční dny budou prohlídky probíhat každou půlhodinu od 9:30 do 18:00 hodin (poslední prohlídka v 17:30).

Na děti čeká velký zábavný koutek, svezení vláčkem a v případě příjemného počasí i lanové centrum Lanáček. Občerstvení nabídnou restaurace Tyrol, Neapolitáno, Limpopo a Koala. Skvělou etiopskou kávu návštěvníci ochutnají v Kefa baru v etiopské oblasti, čokoládové pralinky nabídne Chocolatérie poblíž sezónního vstupu.

Zlínská zoo bude během velikonočních svátků otevřena od 8:30 do 18:00 hod. K návštěvě zoo lze kromě hlavního vstupu využít i sezónní vstup. V dubnu pak bude sezónní vstup otevřen pouze během víkendů.

TZ Zoo Zlín

Fotografie - archiv Zoo Zlín