X
 

Články

Letní prohlídky baťovské architektury města Zlína


TŘI LETNÍ TERMÍNY speciální prohlídky autobusem s odborným výkladem kurátora Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.

Poznejte příběh baťovské architektury města Zlína. Zažijete cestu historií od stavby prvních baťovských domků, přes budování vil pro významné zlínské osobnosti až po hledání ideálu v různých typech výškových budov.

Tyto prohlídky navazují na stálou expozici architektury v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně s názvem Prostor Zlín, která představuje vývoj baťovské architektury s důrazem na dobu největšího rozvoje města Zlína od 20. do 40. let 20. století prostřednictvím modelů, dobových fotografií, plánů a vizualizací budov. Expozice tak spolu s komentovanou prohlídkou mapuje komplexním způsobem náš nejvýznamnější zlínský fenomén a důležité osobnosti tohoto období.

Prohlídková trasa začíná u 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, pokračuje přes vilu ředitele Dominika Čipery na Burešově, kolem Baťovy nemocnice a vily dr. Alberta, obytnou čtvrť Zálešná a Podvesná, až k Věžovým a „Morýsovým" domům. Dále vede přes Obeciny, kolem současné Malé scény až ke Kolektivnímu domu a vile Jana Antonína Bati a zpět ke 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU.

CENY
150 Kč | základní cena
120 Kč | snížená cena

Místa je nutné si zakoupit minimálně dva dny předem na recepci budovy 14 nebo online přes rezervační systém.

Autobus není bezbariérový.

Prohlídka bude realizováná pouze v případě dostatečného množství zájemců. Informace o zrušení prohlídky bude zveřejněna nejpozději den předem ve 12.00 hod. na webu a facebooku 14|15 BAŤOVA INSTITUTU.

Zdroj textu

Zdroj fotografie: archiv KGVUZ