X
 

Články

Letní jednodenní Festival IQ Play


Inspirace Zlín ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Zlínský zámek chystá pro děti jednodenní Festival IQ Play. Děti tak za vysvědčení dostanou od obou organizací dárek a mohou si užít první prázdninový den na zlínském zámku ve společnosti těch nejzajímavějších vzdělávacích her. Na akci budou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her. Letní Festival IQ Play se chystá na sobotu 30. června a bude otevřen od 10 do 19 hodin.

Nádvoří a podloubí zlínského zámku se promění v jednu velkou hernu a bude rozdělena do několika zón podle druhu her.

Letošní novinkou jsou například hlavolamy Recent toys. Originální holandské hlavolamy jsou vytvářeny ve spolupráci s Mensou a proto si můžete vybrat ze široké škály od jednoduchých provázkových hlavolamů, přes netradiční tvarové hlavolamy až po velmi obtížné hlavolamy s desítkami převodů uvnitř.

Další perličkou bude kuličkodráha Hubelino. Jedná se o stavebnici, která obsahuje kostky a prvky kuličkodráhy, z nichž se dá postavit jakákoli kuličkodráha různých tvarů, délek či výšek. Je 100% kompatibilní s LEGO Duplo, takže pro vytváření svých staveb můžete použít i kostky Duplo, které již máte doma. Další novinkou je stavebnice ROTO ABC. Jedná se o kreativní konstrukční stavebnici s možností stavět 3D modely a to i s menšími dětmi. Jednotlivé sety stavebnice je možné kombinovat a sestrojit tak rozsáhlé modely podle návodů nebo fantazie mladého tvůrce.

Vstupné bude dobrovolné a využije se na nákup nových vzdělávacích her.

Organizátorem Festivalu IQ Play je spolek Inspirace Zlín, z. s. Akce se koná i v případě špatného počasí, kdy bude přesunuta do interiérů zlínského zámku.

Více na www.inspiracezlin.eu nebo facebooku Inspirace Zlín