X
 

Články

Zoo Zlín zve na Království etikety


Návštěvu zlínské zoo, a především zámku Lešná, by si během nadcházejícího víkendu neměly nechat ujít hlavně rodiny s dětmi. V sobotu 15. a v neděli 16. září zde otevře své brány Království etikety, kde se děti naučí pravidlům stolování a společenskému chování. Během speciálních prohlídek budou děti plnit řadu zábavných úkolů. Po jejich úspěšném absolvování získají řád „Mistra Etikety".

V interiérech zámku Lešná se návštěvníci přenesou do pohádkového království, kde vládne král Ludvík. Trápí ho rozmazlená dcera princezna Koloběžka. Princezna porušuje snad všechna pravidla slušného chování, prohání se po celém zámku na koloběžce a před králem se schválně schovává. Navíc má přijet vzácná návštěva, bohatá tetička Mildred, která velmi úzkostně dbá na ty nejpřísnější pravidla etikety. Král se bojí, aby mu dcerka neudělala ostudu a tak prosí děti, aby mu společně s průvodkyní pomohly princeznu Koloběžku najít a napravit její chování. Průvodkyněmi dětí se stanou dvorní dáma, vychovatelka nebo královská kuchařka. Po úspěšném absolvování všech úkolů v královském paláci, budou děti nakonec pasovány na „Mistry Etikety".

Prohlídky zámku se konají 15. a 16. 9. od 9.30 do 17.00, v půlhodinových intervalech. Program je vhodný pro děti od 3 do 12 let. Rezervaci termínu prohlídky je možné zajistit na e-mailu divilkova@zoozlin.eu.

Foto: archiv Zoo Zlín