X
 

Články

Závod horských kol Zlínská 50 zve na 11. ročník


V neděli 30. září 2018 ožije Zlín pojedenácté velkým cyklistickým závodem. Tradiční závod na ukončení sezony pod záštitou paní Dany Zátopkové s předními českými jezdci i požitkáři v sedle kola, to je Zlínská 50! A jaké jsou letošní novinky?

Kvůli rozšíření nákazy afrického moru prasat a s tím spojené rozsáhlé zákazy vstupu do lesů na Zlínsku a Luhačovicku přinutily organizátory závodu změnit jak trasu, tak i samotné zázemí závodu. Původní trasa vedla z více než jedné třetiny zakázaným prostorem. Nebylo tedy možné tradiční trasu zachovat. Se změnou trasy souvisí i přesun areálu startu a cíle do jiných prostor. Nově bude mít Zlínská 50 zázemí u Sportovní haly Euronics. Bezplatné parkování v centru města bude zajištěno.

Závodníci si mohou vybrat ze dvou tras, které povedou lesy v okolí hradu Malenovice a Tlusté hory. Kratší FITka bude mít 15 km a 380 m převýšení, delší trasa 42 km a 1050 m převýšení. Kvůli výše popsaným okolnostem se delší trasa pojede na 3 okruhy. Asi jeden kilometr od startu bude na trase umístěna FANS ZONA, kde budou hostesky rozdávat fandítka, bude hrát hudba a společnými silami podpoříme závodníky. Díky okruhům tak budou moci diváci a doprovod fandit a povzbuzovat své favority několikrát, bez toho aby museli přejíždět.

,,Rádi bychom opět přivítali přední české závodníky. Minulých ročníků se zúčastnili například reprezentanti a profesionální jezdci Jan Škarnitzl, Jan Hruška, Martin Stošek, Petr Vabroušek nebo závodnice Jana Pichlíková či Irena Berková. Závěrem bych chtěl poděkovat všem příznivcům a závodníkům za podporu. Přišlo nám nespočet pozitivních zpráv. Pořádání letošního ročníku nebylo jednoduché, jsem moc rád, že lidé oceňují naše nadšení a že mají náš závod rádi. To je náš motor. Ještě jednou moc díky!!!" dodává za tým pořadatelů Ondřej Kobliha.

Prezentace bude otevřena v den závodu, tedy 30. 9. 2018, od 8:30 do 11:00 hod. K závodu se můžete přihlásit na www.zlinska50.cz nebo přímo na místě, taktéž do 11:00 hod. Start dlouhé trasy je ve 12:00 hod., start krátké trasy ve 12:10 hod. Vyhlášení vítězů proběhne v 16:00 hod.

Během závodu budou uzavírky na ulicích U Zimního stadionu a Pod rozhlednou, viz situační zákres. Městská hromadná doprava omezena nebude. Po dobu konání závodu bude také omezen pohyb v lese po trati. Mapa tratě.

Více informací naleznete na www.zlinska50.cz.

Foto: František Bláha