X
 

Články

Výstava Akadamie věd ČR zavítá i do Zlína


Unikátní výstava „Republika československá 1918–1939", kterou pořádá Akademie věd ČR na základě dotace Úřadu vlády ČR, Vám představí dosud nepříliš známé okolnosti a fakta ohledně vzniku a vývoje Československé republiky, její vzestupy, pády a významné milníky. Výstava zavítá do 24 měst, kde se pokaždé zdrží přibližně po dobu jednoho měsíce. Její cesta již začala 3. září a potrvá do 29. listopadu. Ve Zlíně se představí od 4. října do 6. listopadu.

Výstava vznikla ve spolupráci Masarykova ústavu a Archivu AV ČR a Střediska společných činností AV ČR a má formu čtrnácti velkoformátových panelů. Témata pokrývají hodnoty nové sebevědomé republiky, její pojetí demokracie, prezidenta jako velký vzor společnosti, ale i pokrok v ideové a praktické rovině nebo fenomén celebrit, který už v té době existoval.

Výstava ve Zlíně proběhne na náměstí Míru a vstup na ni bude zdarma. Akademie věd České republiky si pro návštěvníky připravila také soutěž o atraktivní ceny, například pobyt v prvorepublikovém hotelu nebo tematické knižní publikace. Při návštěvě výstavy stačí pořídit fotografii, kterou poté s hashtagem #republikaceskoslovenska umístíte na svůj Instagram. Všechny důležité informace naleznete na oficiálním webu této streetartové výstavy www.republikaceskoslovenska.cz. Další zajímavosti i ze zákulisí pak na Facebooku @republikastreetova.