X
 

Články

Cantica laetitia získala ocenění na mezinárodním festivalu v Bratislavě

Zlínský sbor Cantica laetitia získal na mezinárodní soutěži v Bratislavě dvě Zlatá pásma i hlavní Cenu Grand Prix.


Pěvecký sbor Cantica laetitia ze Zlína se ve dnech 7.–9. prosince 2018 zúčastnil 13. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby v Bratislavě, kde získal dvě Zlatá pásma a vybojoval i Cenu Grand Prix pro sbor. Sbormistr Josef Surovík si odnesl Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta. Na mezinárodní festival do Bratislavy přijeli soutěžit sboristé z celého světa (Jihoafrická republika, Bělorusko, Estonsko, Irsko, Rakousko, Polsko, Rumunsko a Česká republika). Zpěváci Cantica laetitia soutěžili v kategorii Sakrální hudba a cappella, kde získali Zlaté pásmo za 97,25 bodů a stali se i vítězi této kategorie. Díky vysokému bodovému ohodnocení byl zlínský sbor oceněn i hlavní festivalovou Cenou Grand Prix pro sbory. Druhé Zlaté pásmo Cantica laetitia dostala v kategorii Komorní sbory dospělé.

„Mám radost, že se naše soutěžní vystoupení v obou kategoriích povedlo. Vážím si toho, že jsme získali cenu Grand Prix napříč kategoriemi, protože soutěžit s velkým 65 členným sborem z Jihoafrické republiky bylo velmi náročné," sdělil sbormistr Josef Surovík. „Jsem také rád za pozvání našeho sboru Cantica laetitia na festival do Rigy v Lotyšsku, kde jsme předběžně domluveni na rok 2020. Dále jsme dostali pozvání na Mezinárodní festival sborového zpěvu, který se koná v polském městě Mezizdroje. Velmi nás těší pozvání do Singapuru, ale pravděpodobně si to vzhledem k finanční náročnosti nebudeme moci dovolit," dodal Surovík. Sbormistr Josef Surovík byl na festivalu oceněn Speciální cenou Mezinárodní šestičlenná porota soutěže v Bratislavě letos udělila i Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta, kterou získal sbormistr Cantica laetitia Josef Surovík. „Ceny si velmi vážím a mám z ní radost. Je to pro mne uznání mé práce," dodal oceněný Surovík.

Cantica laetitia chystá na Štěpána Vánoční koncert v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na Jižních Svazích. Více informací ke koncertu naleznete v kalendáři akcí.