X
 

Články

Památník T. Bati potřebuje upravit, bude proto pro veřejnost uzavřen

Památník T. Bati_foto Milan Mikšík

Ať vzniká malý nebo velký projekt, těžko se dá odhadnout, zda bude vše perfektně fungovat. Monumentální Památník Tomáše Bati patří mezi nejvýznamnější stavby Zlína. I když se Vám již nyní zdá dokonalý, přece jen si ještě říká o mnohá vylepšení a opravy.

„Společně s realizátorem stavby jsme se dohodli, že všechny opravné a nedokončené práce, které se týkají zejména podlahy v 1. podlaží a položení teraca za budovou, rovnou spojíme s přípravami na umístění repliky letounu JUNKERS F13", uvedla vedoucí odboru kultury a památkové péče Eva Husáková. Památník Tomáše Bati je proto v současné chvíli pro veřejnost uzavřen. Důvodem tohoto rozhodnutí je budovu dokonale připravit na letošní hlavní turistickou sezónu.

Dalo by se s nadsázkou říci, že trochu navazujeme na postupy z 30. let minulého století, kdy firma Baťa dávala do provozu velké novostavby ve Zlíně (Obchodní dům, hotel Společenský dům), které nesloužily ihned v celém rozsahu projektovaným účelům. Jejich využití se vyvíjelo a krystalizovalo delší dobu, i několik let.

„Věříme, že toto zásadní a nezbytné rozhodnutí bude veřejností přijato s pochopením a trpělivostí", uvedl náměstek primátora Miroslav Adámek. A dodal, že věří, že po dobu několika týdnů trvající uzavírky zachovají obyvatelé funkcionalistické chloubě města svou přízeň.

Budeme se těšit na ještě lepší setkávání od května 2019, kdy bude mít památník i novou otevírací dobu. Sledujte pravidelně www.pamatnikbata.eu, www.zlin.eu nebo www.ic-zlin.cz