X
 

Články

Změny v MHD směrem k Zoo Zlín a do Velíkové nastanou až 1. června


Zkušební provoz na prodloužené trolejbusové lince 4, na nové trolejbusové lince 5 a na nové autobusové lince 46 na trasách k Zoo Zlín a do Velíkové bude zahájen až 1. června. K posunutí termínu o dva měsíce se rozhodla radnice a DSZO s ohledem na bezpečnost cestujících. Na Vršavě totiž zatím nedošlo k vybudování plánované zastávky MHD naproti trolejbusové točně a přechodu pro chodce k tenisovým kurtům.

„Vzhledem k tomu, že ještě nemáme schválený alespoň provizorní přechod u zastávky u kurtů, nechal jsem odsunout spuštění zkušebního provozu nových linek na počátek června. Do té doby se budeme chtít potkat s obyvateli Vršavy a probrat s nimi plánované změny," sdělil primátor Jiří Korec s tím, že termín tohoto setkání radnice v dostatečném předstihu oznámí.

Na jmenovaných linkách dojde od června k zásadním změnám. Nasazen bude až dvojnásobek počtu spojů, tichá bateriová vozidla šetřící životní prostředí, v plánu jsou stavební úpravy, které přinesou zvýšený komfort cestujícím. „Za vzniklou situaci se občanům omlouvám. Zároveň děkuji kolegům, kteří se snažili dodržet slíbený termín, za aktivní přístup," vzkázal Jiří Korec.

Bateriové trolejbusy na linkách 4 a 5 by měly podle zpracovaného projektu, který byl podpořen dotací z Integrovaného regionálního operačního programu, jezdit v pravidelném intervalu 15–20 minut v prodloužené trase od dosavadní konečné stanice Vršava až do Kostelce, Štípy a k Zoo Zlín. Tam bude na trolejbusy linky 4 navazovat nová autobusová linka 46 do Velíkové.

Další informace k této záležitosti naleznete na www.dszo.cz