X
 

Články

Hřiště na Zálešné zpestří letadlo i věž

hřiště na Zálešné X–XI

V minulosti tvořilo zajímavou atrakci na dětském hřišti ve zlínské ulici Zálešná X–XI letadlo, které muselo být s ohledem na jeho špatný stav odstraněno. Teď se letadlo na hřiště opět vrátí, půjde o herní prvek, maketu stroje, ve kterém létal Tomáš Baťa.

Stavební práce na rekonstrukci hřiště začaly již v dubnu. Hřiště s číslem 101 se nachází v zastavěném území rodinných baťových domků v památkové zóně. Na hřišti byly dosud dva nevyhovující herní prvky a dvě lavičky.

"Rekonstrukce hřiště byla nezbytná z důvodu požadavku obyvatel na jeho opětovné využívání pro děti předškolního a školního věku. Nové hřiště vychází z našeho požadavku, umístit na hřiště herní prvek letadlo, které na hřišti v minulosti bylo," uvedl Ivo Divoký, vedoucí Odboru městské zeleně.

Přístup na hřiště bude ze stávajícího chodníku z tř. 2. května. Chodník na ploše hřiště bude ve tvaru křivky z litého škrábaného betonu. Podél chodníku je plánováno rozmístění několika laviček. Na hřišti se nachází dvě hrací plochy tvořené drobným kamenivem. Dominantními herními prvky se stane letadlo, věž a houpací krabice. Počítá se i s umístěním pítka. Na ploše hřiště bude vysázeno pět nových stromů a několik půdopokryvných keřů.

Herní prvek letadlo bude vyroben dle modelu letadla Junkers, v kterém létal Tomáš Baťa. Předpokládaný termín dokončení je konec července tohoto roku.