X
 

Články

Aligátoři se vrací

letní expozice pro aligátory_archiv Zoo Zlín

Zlínská zoo připravila pro návštěvníky další novinku letošního roku. V sobotu 29. června poprvé zpřístupní novou letní expozici pro aligátory americké. Slavnostní otevření proběhne ve 14:00 hodin na nádvoří zámku, jeho součástí bude i vypuštění aligátorů do letní expozice poblíž zámku Lešná. Pro návštěvníky je připraven také křest nového dětského časopisu zoo pojmenovaný ZOOBĚŽNÍK a pestrý doprovodný program.

Zlínská zoo pro novou letní expozici aligátorů využila celou plochu stávající zámecké nádrže. Proměnilo ji však několik úprav. Pro zajištění pohody pro aligátory i vodní rostliny došlo ke zvýšení hloubky bazénu na 80 cm. Uprostřed nádrže vznikly dva dočasné umělé ostrovy, které aligátoři budou využívat ke slunění. Zlínská zoo chová v současnosti pětici aligátorů amerických, 4 samice a 1 samce. Obývají rozlehlý skleník, který je však v chovatelském zázemí. „Nechtěli jsme lidem vzít možnost obdivovat tyto majestátní plazy v areálu zoo, proto jsme přistoupili k originálnímu řešení a opravu zámecké nádrže spojili s možností vybudování letní expozice pro aligátory," uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Součástí otevření letní expozice pro aligátory bude i křest dětského časopisu pojmenovaného ZOOBĚŽNÍK. Nabídne spoustu zábavy, kvízů, doplňovaček a zajímavých informací. Časopis bude vycházet jednou za rok a každé číslo bude věnováno jiné zoogeografické oblasti zoo. Vzhledem k otevření aligátorů je první číslo věnováno Střední a Jižní Americe. Průvodcem dětí na dobrodružné cestě po kontinentech se stane emu Eman, který se v letadlu Zlín vypravil poznávat svět.

Doprovodný program pak od 10:30 do 15:00 hodin nabídne zábavné interaktivní dílny pro děti a dospělé. Zájemci se dozví spoustu nevšedních informací o aligátorech, zasoutěží si o speciální „tetovačku" s motivem aligátora. Z odevzdaných soutěžních lístků zoo vylosuje 20 výherců, které odmění novým časopisem ZOOBĚŽNÍK. Chybět nebude ani oblíbené malování na obličej a zdobení henou.