X
 

Články

V sobotu 16. listopadu proběhnou ve Zlíně Svatomartinské hody


Degustace a prodej svatomartinských vín od významných moravských vinařů, kuchařská show s husí pečínkou a k tomu cimbálová muzika. To jsou základní lákadla 3. ročníku Svatomartinských hodů ve Zlíně. Uskuteční se na náměstí Míru v sobotu 16. listopadu, tedy v termínu, který si odhlasovali sami obyvatelé města Zlína.

Svatomartinské hody nebudou jen o dobrém mladém víně a husích specialitách. Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavý doprovodný program. Kromě vystoupení zmíněné cimbálové muziky HellBand si kapela Sunday Session chystá večerní koncert a své umění předvede i taneční orchestr Brazil složený z žáků ZUŠ Morava. Malé návštěvníky čekají atrakce, soutěže a zábavný program Veselé hrátky z pohádky do pohádky. Nabídku vína a kulinářských specialit na Svatomartinských hodech doplní stánky s regionálními výrobky a dobrotami.

Očekávanou novinkou letošního ročníku je zavedení bezkontaktního čipového systému, který zajistí jednoduché, rychlé a pohodlné placení.

„Na pokladně si návštěvníci nabijí jakoukoliv částku a postupně si pak mohou dobíjet na dalších místech v areálu k tomu určených a pokladnách. Zůstatek na čipu jim bude při odchodu vrácen. Na místě je možná i platba v hotovosti a kartou," sdělila vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací Eva Manišová.

Svatomartinské hody začínají v 10.00 hodin prodejem skleniček, a o hodinu později pak oficiálním společným přípitkem Svatomartinským vínem.

Více o akci na http://www.ic-zlin.cz/svatomartinske-hody-2019 nebo www.svatomartinskehody.cz