X
 

Články

Město Zlín se prezentuje na brněnském veletrhu cestovního ruchu Regiontour

Regiontour Brno 2020

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu Regiontour je každoročně příležitostí k prezentaci nabídky jednotlivých regionů ČR i zahraničí. Návštěvníci mají možnost vybrat si ze široké nabídky produktů cestovního ruchu, turistických lokalit a zážitků. Veletrh probíhá od 16. do 19. ledna 2020 na Výstavišti Brno, v pavilonu P.

Zástupci oddělení cestovního ruchu prezentují město Zlín na společném stánku Centrály cestovního ruchu Východní Moravy s ostatními zástupci jednotlivých turistických oblastí (Kroměřížska, Slovácka, Valašska, Zlínska a Luhačovicka), se zástupci atraktivních turistických cílů a podnikatelů v cestovním ruchu, jako jsou např. Zoo Zlín, Baťův kanál, Archeoskanzen a Živá voda Modrá či Lázně Luhačovice. Město Zlín se prezentuje jako město s unikátní funkcionalistickou architekturou spojené se jménem Tomáše Bati. Jako novinku představí novou brožuru Stopami Baťů, která návštěvníky provede po místech spojených nejen se zakladatelem obuvnického impéria Tomáše Bati, ale také jeho následovníkem, nevlastním bratrem Janem Antonínem. Nebudou chybět ani další materiály, např. Průvodce po městě, Průvodce architekturou, cyklomapy, brožura Památník Tomáše Bati a další tiskoviny.

Návštěvníci také mohou poznat chutě a vůně regionu. Připraveny jsou ochutnávky typických regionálních nápojů - slováckého vína, Jarošovského piva, Jelínkovy slivovice i luhačovické Vincentky. Ochutnáte i kávu z luhačovické Jizby a regionální koláče jak ze Slovácka, tak z Valašska.

Personál stánku Východní Moravy poznáte podle oděvních doplňků - šátků a kapesníčků zhotovených technikou modrotisku od módní návrhářky Zuzany Osako, která je známá tím, že lidové modrotiskové motivy využívá v úspěšných kolekcích odívání pro nejrůznější příležitosti.

Moderní stánek o rozloze 80 m2 představí celý region Východní Moravy jako jedinečný celek, který má turistům co nabídnout.

Na veletrhu současně probíhá 23. ročník cestovatelského festivalu GO Kamera, jehož letošním ústředním tématem jsou cesty legendární dvojice Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. V rámci přednášek a vystoupení se představí přes 50 výrazných osobností. Více naleznete na www.gokamera.cz.