X
 

Články

Další odborná přednáška o Památníku T. Bati


Ladislava Horňáková, kurátorka sbírky architektury Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně představí ve své odborné přednášce historii proměn nejvýraznější zlínské stavby architekta F. L. Gahury a provede vás poutavým příběhem od Památníku k Památníku. 

Když se řekne „Památník Tomáše Bati", všeobecně si řada lidí, často ani rodilí Zlíňáné, nejsou zcela jistí, s čím konkrétně si tento pojem spojit. Někdo možná pamatuje éru, kdy budova sloužila jako Dům umění – sídlo galerie a filharmonie a původní účel tohoto díla ani neznal. Někteří se neorientují ani v umístění Památníku v rámci Zlína. Březnová beseda „Znáte Památník Tomáše Bati nebo Dům umění?" vás blíže seznámí s tou mimořádnou stavbou.

Na přednášku jste srdečně zváni ve středu 25. 3. 2020 od 16:00 hodin. Kvůli omezené kapacitě je nutno si své místo předem rezervovat. Učinit tak lze na webu www.pamatnikbata.eu v sekci „PRO NÁVŠTĚVNÍKY" – „Rezervace termínu prohlídky" nebo na tel. 575 570 720.

Plné vstupné: 80 Kč, snížené 40 Kč

Rezervované vstupenky si stačí fyzicky zakoupit až před přednáškou v infopointu Památníku T. Bati (vedlejší budova gymnázia, nám. T. G. Masaryka 2734, samostatný vchod na konci budovy). Zde se bude konat i samotná beseda.

Po přednášce budete moct zavítat do obnoveného Památníku, kde pro vás bude připravena komentovaná forma prohlídky.

Facebook události

Více na www.pamatnikbata.eu