X
 

Články

Knihovna, galerie a muzeum nabízí online služby


Organizace sídlící v budovách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU – knihovna, galerie a muzeum – přicházejí postupně s náhradním programem, který je dostupný online z pohodlí domova. Tady je jejich výčet služeb a zajímavostí:

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně mohla ihned zareagovat na novou situaci a to nabídkou již zaběhnuté, v tuto chvíli ideální, služby eVýpůjčka, která umožňuje zapůjčení online knih. Tato databáze obsahuje přes osm a půl tisíce titulů, včetně bestsellerů a dlouho rezervovaných nejžádanějších knih. Zájemci mohou využít také hudební databázi Naxos Music Library obsahující přes 150 tisíc CD různého žánru, nejen klasické hudby nebo si mohou vyzkoušet filmovou databázi AVA EU s nejlepšími evropskými festivalovými filmy. Přehled veškerých služeb je na stránce www.kfbz.cz/online.

V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně je stěžejní expozicí stálá výstava Prostor Zlín | Řády vidění. Ačkoliv nyní není možné ji osobně navštívit, galerie zprostředkovává zájemcům virtuální prohlídku expozice s rozšířenými popiskami k jednotlivým dílům a to na stránce www.galeriezlin.cz/pruvodce. Online formou zpřístupnila také starší čísla čtvrtletníku Prostor Zlín, který vydává více než 20 let. Kompletní vydání od roku 2009 do 2018 jsou na webu galerie volně k prolistování a stáhnutí v PDF v sekci ARCHIV.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve dnech svého nuceného uzavření také nezahálí a přichází se zajímavostmi ze zákulisí, na něž při běžném provozu není čas a které rozhodně stojí za zmínku. Jednotlivé kapitoly se zajímavostmi jsou uveřejňovány na webu www.muzeum-zlin.cz/cs/aktuality/co-se-deje-v-muzeu/ v sekci VÝSTAVY A AKCE. Kurátoři sbírek v těchto online zprávách představují zajímavé sbírkové předměty, prozradí něco o své práci a odhalí nejedno tajemství, které s sebou práce v muzeu nese.