X
 

Články

Krajská knihovna obnovila provoz

Krajská knihovna F. Bartoše

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně postupně obnovuje svůj provoz. Od pondělí 27. dubna je možné v běžné provozní době v přízemí ústřední budovy (Vavrečkova 7040, budova 15) vracet knihy a jiné vypůjčené dokumenty v samoobslužném automatu. Půjčování knih a další služby, jejichž rozsah bude upřesněn, knihovna nabídne od pondělí 4. května.

Od pondělí 4. května bude spuštěna možnost výpůjček knih, a to zpočátku na základě objednávky či rezervace z katalogu. Systém upomínání zůstává nadále pozastaven a čtenáři se nemusí obávat žádných sankčních poplatků.

Dle dalšího vývoje bude knihovna postupně nabízet další služby, jako je volný výběr v jednotlivých odděleních, obvodních knihovnách a pobočkách. V posledním kroku přijdou na řadu prezenční a pobytové služby – čtení denního tisku a časopisů, studium a relaxace v knihovně, používání počítačů a dětské koutky. Pořádání akcí pro veřejnost bude obnoveno v závislosti na usneseních vlády omezujících kulturní a vzdělávací aktivity.

S ohledem na ochranu zdraví pracovníků knihovny i samotných čtenářů apeluje knihovna na uživatele služeb, aby v této době využívali možnosti online plateb a předregistrace.

Nadále lze využívat z pohodlí domova online služby kfbz.cz/online.