X
 

Články

KULTURA na interNETU. Koncerty i krátké dokumenty o Zlínu


Od 15. května 2020 přichází Magistrát města Zlína a ŽIVÝ ZLÍN s projektem KULTURA na interNETU a v ulicích, který nabídne každou středu a neděli krátký dokument o kultuře, módě, architektuře Zlína netradičním způsobem. Navštívíme zlínské návrháře, prozkoumáme výškové stavby města, podíváme se do zázemí zimního stadionu nebo sklepení zámku, chybět nebude ani návštěva zlínských ateliérů či Státního okresního archivu Zlín. Každý pátek se pak můžete těšit na koncerty živě i online ze zajímavého místa ve Zlíně. Všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář. 

První koncert se uskutečnil v Památníku Tomáše Bati, kdy publiku v sále i na internetu zahrál fenomenální zlínský akordeonista Vojtěch Szabó & Julie Vajdáková. Na dalším koncertě, v pátek 22. 5. 2020 od 19.00, vystoupí vítězové předchozího ročníku soutěže pouličních muzikantů, famózní zpěvačka Markéta Vodičková a úžasný multiinstrumentalista Filip Vítů. Koncert se odehraje v přístavbě bývalé krajské knihovny - Klubu 204. Vstup je zdarma. Akce se však může zúčastnit maximálně 30 osob, proto je nutné si místo rezervovat na emailu info@zivy-zlin.cz.
Koncert můžete vidět živě na FB Živého Zlína nebo FB města Zlín Zlin.eu.

Prvním natočeným dokumentem je video o zlínské oděvní značce SUTU - slow fashion brand, která se věnuje udržitelné módě. Podívejte se na něho na FB Živý Zlín, FB města Zlína Zlin.eu nebo youtube.com

Ve středu 20. 5. 2020 od 19.00 se můžete těšit na další dokument - Výškové stavby Zlína. S architektem Ivo Tučkem z Oddělení prostorového plánování Magistrátu města Zlína nahlédneme na střechu Kolektivního domu a poslechneme si zajímavosti o dalších vybraných stavbách. 

Všechna videa a koncerty budou ke zhlédnutí také na webu Živého Zlína www.zivy-zlin.cz.

Program ke stažení