X
 

Články

Letní návštěva v Zoo Zlín

ložnice_archiv Zoo Zlín

Zámek Lešná v Zoo Zlín zve na prohlídky interiérů s jedinečným dřevěným obložením. Veškeré dřevořezbářské práce zhotovili na zakázku vídeňští mistři z mořeného slavoňského dubu. Nenechte se odradit lešením ani probíhající rekonstrukcí střechy a užijte si prohlídku 11 reprezentačních místností. Po několikaleté pauze navíc opět uvidíte ložnici pana hraběte, která prošla kompletní opravou a pyšní se nově zrestaurovaným nábytkem.

V neděli 12. července se koná první ranní procházka areálem zoo s návštěvou kiviho Geryho. Areál se otevře již v 6.00 hodin.

Od 6.30 do 8.30 hod. zavítejte do australské oblasti za kivim, kde bude k dispozici průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací nejen o Gerym. Kivi hnědého, nelétavého novozélandského opeřence, chová zlínská zoo jako první a jediná zoo v České republice. Sameček Gery je stále daleko aktivnější spíše v ranních hodinách. Do 8.00 hodin je velmi vysoká šance uvidět jej v expozici.

Kromě expozice kivi a nestorů kea bude otevřena i blízká restaurace Farmy U Koaly, kde si můžete třeba dát chutnou snídani. Zbývající výběhy, pavilony a restaurace budou otevřeny podle běžné otevírací doby, tzn. od 8.30 hodin.

Další ranní procházka s návštěvou kiviho se bude konat 25. července a druhý srpnový víkend se můžete těšit na Pivní festival aneb ochutnej regionální piva!

kivi_archiv Zoo Zlín