X
 

Akce

Čt, 4. 10. 2018 - Po, 5. 11. 2018

Putovní výstava Republika československá 1918–1939

Místo konání: náměstí Míru

Vstupné: zdarma

Pořadatel: Akademie věd ČR


Putovní výstavu Republika československá 1918–1939 připravila Akademie věd České republiky u příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky. Tato jedinečná výstava představí veřejnosti dosud nepříliš známé okolnosti a fakta ohledně vzniku a vývoje Československé republiky, její vzestupy, pády a významné milníky.

Výstava bude k vidění na náměstí Míru od 4. října do 6. listopadu a má formu čtrnácti velkoformátových panelů. Témata pokrývají hodnoty nové sebevědomé republiky, její pojetí demokracie, prezidenta jako velký vzor společnosti, ale i pokrok v ideové a praktické rovině nebo fenomén celebrit, který už v té době existoval.

Akademie věd České republiky si pro návštěvníky připravila také soutěž o atraktivní ceny, například pobyt v prvorepublikovém hotelu nebo tematické knižní publikace. Při návštěvě výstavy stačí pořídit fotografii, kterou poté s hashtagem #republikaceskoslovenska umístíte na svůj Instagram. Všechny důležité informace naleznete na oficiálním webu této streetartové výstavy www.republikaceskoslovenska.cz. Další zajímavosti i ze zákulisí pak na Facebooku @republikastreetova.

Foto: Pavlína Jáchimová, Divize vnějších vztahů AV ČR

náměstí Míru

  • Ulice: náměstí Míru
  • Město: Zlín

Akademie věd ČR

  • Ulice: Národní 3
  • Město: Praha 1
  • PSČ: 117 20
  • Stát: Česká republika