X
 

Akce

Po, 17. 9. 2018 - Pá, 21. 9. 2018

Týden paměti

Místo konání: Dům pokojného stáří Naděje

Pořadatel: Naděje Zlín


NADĚJE Zlín, která pomáhá lidem žijícím s demencí, připravila spoustu zajímavých akcí pro širokou veřejnost. Upozorňuje tímto na problematiku Alzheimerovy choroby a jiných druhů demence. Cítí potřebu šířit osvětu o nemoci, která podle odhadů postihuje v Česku více než 150 tisíc lidí, ale léčena je přitom méně než čtvrtina pacientů.

V průběhu celého týdne si můžete otestovat svoji paměť. Objednejte se na telefonním čísle 775 889 644.

V úterý 18. září od 14:00 hod. proběhne na zahradě Domu pokojného stáří (Okružní 5550) sázení stromu Olgy Havlové. Zavzpomínejte na 85. nedožité narozeniny paní Olgy Havlové, zakladatelky Výboru dobré vůle. Zvaní jsou všichni lidé dobré vůle, součástí slavnostní akce bude program věnovaný této významné ženě.

Ve středu 19. září, od 13:00 do 17:00 hod. zavítejte do stacionáře pro lidi žijící s demencí na Voženílkovu ulici 5563, kde proběhnou oslavy 5. výročí otevření této služby.

Ve čtvrtek 20. září, v 16:00 hod. v Kontaktním místě České alzheimerovské společnosti (Kvítková 4703) budou odborníci s Čajem o čtvrté předávat odborné rady pro všechny pečující, kteří už nevědí jak dál.

Patronkami Týdne paměti jsou Jana Tomečková a Milena Marcilisová, herečky Městského divadla Zlín, které nyní intenzivně zkouší "senior komedii" Upokojenkyně - o zírání do stropu a čekání - na návštěvu nejbližších, na pár slov, na buchtičky... Na smrt? Komedii, která vtipně, ale současně velmi naléhavě upozorňuje na problematiku péče o seniory, především těch pobývajících v domově důchodců, vyčleněných z běžného života. Uvedení hry Upokojenkyně přináší téma, které chce zlínská NADĚJE sdílet s lidmi v tomto městě – jak žít s demencí, jak a kde si říct o pomoc. Demence není jen záležitost nemocného, velmi se dotýká celé rodiny. A na život s demencí nemá nikdo zůstat sám. Premiéra v režii Petra Michálka je naplánovaná na 13. října v 19:00 hod. ve Velkém sále.

Zdroj textu: Naděje Zlín

Dům pokojného stáří Naděje

  • Ulice: Okružní 5550
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 05

Naděje Zlín

  • Ulice: Okružní 5550
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 05