X
 

Akce

So, 9. 11. 2019

Kovářská pětka

Čas konání: 8.00

Místo konání: Areál bývalého Svitu

Pořadatel: Kovárna VIVA a.s.


Kovářská pětka je běžecký závod, který je součástí seriálu závodů pořádaného Běhy Zlín. Šestý ročník běhu se uskuteční v továrním areálu bývalých Baťových závodů. Poběží se v sobotu 9. listopadu. 

Oblíbené sportovní klání je určené pro velké i malé příznivce běhu. Hlavní část závodu na pět kilometrů odstartuje stejně jako v loňském roce v 10.11 hodin v ulici Vavrečkova u 72. budovy. Zúčastnit se mohou jednotlivci i tříčlenné štafety, kterým bude místo štafetového kolíku sloužit kladivo. Junioři a zdatné děti, které si troufnou vyrazit na trať společně s dospělými, si mohou zaběhnout první okruh ze tří, který bude mít asi 1 900 metrů.

Pro nejmladší závodníky jsou připraveny kratší trasy odstupňované dle věkových kategorií. Holky a kluky mladší deseti let čekají samostatné závody, které startují již od 9.10 hodin.

Pro závodníky a jejich fanoušky bude opět připraveno drobné občerstvení.

Pořadatelé doporučují zvýhodněnou on-line registraci se startovným ve výši 50 Kč předem na www.behyzlin.cz. Přihlásit se je ovšem možné i přímo na místě před závodem (pro hlavní závod do 9.30 hodin), kdy startovné činí 150 Kč pro dospělé. Dětské kategorie jsou zpoplatněny symbolickými pěti korunami a hradí se přímo na místě.

Propozice závodu

Zdroj fotografie: FB Běhy Zlín

Areál bývalého Svitu

bývalý tovární areál firmy Baťa

Kovárna VIVA a.s.

74. budova v baťovském areálu

  • Ulice: Vavrečkova 5333
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01