X
 

Akce

St, 15. 5. 2019

Projekt 450ml Naděje

Čas konání: 6:00-9:00

Místo konání: Krajská nemocnice T. Bati

Pořadatel: uveden v textu


Projekt 450ml NADĚJE je primárně zaměřen na získávání bezplatných prvodárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic po celé České republice. Projekt vznikl v Břeclavi, kde se akce s názvem 450ml NADĚJE konala jednou ročně. Projekt reagoval na potřeby samotných transfuzních stanic, které hlásí nedostatek nových bezplatných novodárců a pod hlavičkou Nadačního fondu NADĚJE posunul působnost do celé České republiky.

Od září 2018 má za sebou několik úspěšných akcí. Rekord v počtu prvodárců zatím padl 6.11. v Kyjově, kam během pěti hodin přišlo neuvěřitelných 87 prvodárců (průměrně za 1 měsíc zaregistrují asi 10 nových dárců). Aby byly tyto akce úspěšné pomáhají nám také regionální partneři akcí, kteří provodárcům věnují ať drobné, větší nebo velké dárky.

Celorepublikovým partnerem projektu 450ml NADĚJE je společnost BALONY.EU, která na každé akci věnuje pro jednoho prvodárce let balonem.

Darování krve je osobní rozhodnutí, kdy každý musí začít sám u sebe. Při vědomí, že lidská krev je dosud (a ještě dlouho bude) nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů, by rozhodování o tom, zda krev darovat nebo ne, nemělo být příliš složité. V ČR každé tři sekundy někdo potřebuje krev, v průměru dostane každý občan 5x za život transfuzi krve a 14x lék vyrobený z krve.

Přijďte dnes 15. 5. 2019 v čase od 06:00 do 09:00 hodin na Hematologicko-transfuzní oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně a darujte tuto nenahraditelnou tekutinu, která bude pomáhat zachraňovat životy.

Krajská nemocnice T. Bati

  • Ulice: Havlíčkovo nábřeží 600
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001
  • Stát: Česká republika

uveden v textu