X
 

Akce

Út, 3. 9. 2019 - Po, 30. 9. 2019

Výstava fotografií rockových koncertů Milana Říského


Unikátní interaktivní výstava fotografií rockových koncertů plzeňského fotografa Milana Říského: Live. Výstava se skládá z celkem 30 velkoformátových fotografií, které autor pořídil během posledních čtyř let na českých i zahraničních pódiích, ať už to bylo na německém festivalu Rock im Park v Norimberku, kde je Milan Říský oficiálním a jediným českým fotografem nebo i v plzeňském Divadle Pod Lampou.

Rockoví fanoušci se můžou těšit na snímky rockových hvězd, jako jsou Rammstein, Marylin Manson, AC/DC, Foo Fighters, Linkin Park a další. Sám autor si nejvíce cení dnes již ikonické fotografie Toma Morella, držícího kytaru, na které má nalepený nápis „Fuck Trump" a která doslova obletěla celý svět. Dalším oblíbeným portrétem je pak ten s Chesterem Bennigtonem z Linkin Park nebo fotografie Darona Malakiana ze System of a Down. „Moc by mě lákalo fotit někdy Eminema, což se mi zatím ještě nepodařilo. A už si bohužel nikdy nevyfotím Rage again the machine v původní sestavě," prozradil své sny fotograf Milan Říský.

Vedle vizuálního zážitku z velkoformátových fotografií si můžete užít i prožitek hudební. Ke každé fotografii si totiž můžete pustit díky playlistu na Spotify nebo Youtube i příslušnou skladbu prostřednictvím svého mobilu. „Řada lidí určitě nebude znát všechny interprety a takto se mohou hned na výstavě seznámit s jejich tvorbou," dodal autor. Ideální je samozřejmě vzít si s sebou i sluchátka, aby se návštěvníci a posluchači vzájemně nerušili.

Vernisáž výstavy proběhne za účasti autora v úterý 3. září v 17:00 hodin.

Výstava je k vidění ve 2. podlaží budovy 15, ve foyer.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

  • Ulice: Vavrečkova 7040
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01