X
 

Akce

Čt, 12. 9. 2019

Bacha na Mozarta! Madrigal včera a dnes

Čas konání: 19:00

Místo konání: Kongresové centrum Zlín

Vstupné: 130 Kč, 100 Kč, 80 Kč

Pořadatel: Czech Ensemble Baroque


Ensemble Baroque Quintet v rámci cyklu Bacha na Mozarta! představí unikátní projekt Madrigal včera a dnes, který spojuje madrigaly renesančních a raně barokních tvůrců s madrigaly soudobými. Speciálně pro Quintet zkomponovali madrigalové cykly autoři tří generací - Jiří Miroslav Procházka, Martin Jakubíček a Miloš Štědroň. Cyklus madrigalových koncertů byl premiérován na podzim 2018 v Brně, pro zlínské publikum připravil ansámbl ochutnávku té nejlepší madrigalové hudby pro jeden večer.

Vokální kvintet Czech Ensemble Baroque se jako jeden z mála v ČR specializuje na madrigalovou tvorbu. Projekt přímo konfrontuje díla renesančních mistrů s díly současných skladatelů vytvořenými přímo na objednávku Quintetu.
Emoce - aktuálnost - experiment - to jsou tři základní pilíře, díky kterým si získaly madrigaly oblibu v 16. a 17. století, a které působí přitažlivě i dnes. Madrigal je specifickou formou v dějinách hudby. Oblíbený byl zejména v období vrcholné renesance, a to z pohledu skladatelů, interpretů i posluchačů. Zájem - zejména v okruhu vzdělaného městského patriciátu a šlechtických společností - vyvolávala jeho působivost, schopnost znázornit aktuální dobová témata a postihnout jejich emocionální rozměr. Dalším typickým rysem madrigalu je opuštění jednoduché strofičnosti a prvoplánové zábavnosti a vstup na složitou cestu plnou experimentování.

Czech Ensemble Baroque Quintet, um. vedoucí Tereza Válková
Pavla Radostová, Tereza Válková - soprán, Martin Ptáček - alt, Jakub Kubín - tenor, Jiří Miroslav Procházka - bas

Předprodej vstupenek:
Městské informační a turistické středisko, nám. Míru 12, Zlín, tel.: 577 630 270, 
http://www.ic-zlin.cz/24913-predprodej-vstupenek nebo on-line na smsticket.cz 

Plakát ke stažení

Více informací naleznete na www.ebcz.eu a www.bachanamozarta.cz.

 

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T. G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Czech Ensemble Baroque

  • Ulice: Lázy 14
  • Město: Loučka
  • PSČ: 756 44