X
 

Akce

Čt, 28. 5. 2020 - Ne, 13. 9. 2020

Otakar Hudeček - Převrat v duši

Čas konání: 10.00 - 17.00

Místo konání: Galerie Václava Chada

Pořadatel: Galerie Václava Chada


 Srdečně si vás dovolujeme pozvat na vernisáž výstavy olomouckého malíře Otakara Hudečka (1924-2007) / Převrat v duši, která se uskuteční již ve čtvrtek 28. 5. v 17:00 v Galerii Václava Chada na zlínském zámku.

Galerie Václava Chada již od svého vzniku postupně představuje tvorbu studentů a absolventů Školy umění Zlín. Vidět jste již mohli například tvorbu Václava Chada, Alexe Berana, Jana Rajlicha, Miroslava Šimordy, Františka Chmelaře, Slavoje Kovaříka. Nyní jsme připravili ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc projekt první retrospektivní výstavy nejvýznamnějšího olomouckého malíře druhé poloviny 20. století Otakara Hudečka, absolventa Školy umění ve Zlíně a spolužáka V. Chada.

Otakar Hudeček st. (27. 8. 1924 Olomouc – 19. 5. 2007 Olomouc), byl malíř, kreslíř, grafik, fotograf, básník, zabýval se rovněž užitou tvorbou. Byl to autor malířských konfesí, překladatel a vydavatel samizdatů. Do světa umění vstoupil Hudeček na prahu války, když se jako patnáctiletý chlapec stal studentem prvního ročníku Baťovy Školy umění Zlín. Největšími učiteli umění mu kupodivu nebyl nikdo z tamějšího profesorského sboru, ale o rok starší spolužáci Václav Chad, Alex Beran, Jan Kostlán, později také Čestmír Kafka, Miroslav Šimorda či zlínská „Nadja" Milada Schmidtová.

Ve čtvrtek 3. 9. proběhne uvedení nového katalogu k výstavě s komentovanou prohlídkou v 17 hodin.

pozvánka ke stažení

Galerie Václava Chada

Galerie se nachází ve zlínském zámku.

  • Ulice: Soudní 1
  • Město: Zlín
  • PSČ: 76001

Galerie Václava Chada

  • Ulice: Soudní 1
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01