X
 

Akce

Čt, 3. 5. 2018 - Pá, 8. 6. 2018

Talentinum


24. ročník mezinárodního hudebního festivalu mladých koncertních umělců Talentinum 2018 se koná od 3.5. – 8.6.2018 ve Zlíně, Uherském Hradišti a Luhačovicích.

Hudební festival Talentinum poskytuje mladým sólistům příležitost vystoupit za doprovodu filharmonického tělesa, získat tak nenahraditelné zkušenosti a zároveň prokázat míru vlastní interpretační úrovně. Zmíněná přehlídka s mezinárodním dosahem, jejíž první ročník se ve Zlíně poprvé uskutečnil v květnu roku 1972, se již spolehlivě etablovala na místní kulturní scéně a stala se jeho nedílnou součástí. Za dobu více než 45 let své existence hostil tento podnik celou řadu význačných hudebníků, a to nejen z bezmála všech koutů Evropy, ale také například z Brazílie, Japonska, Jižní Korey, Kanady, Kuby nebo USA.

Talentinum je již od svého počátku koncipováno jako bienále, letošní vydání ponese pořadové číslo 24. Podobně jako v letech minulých se i tentokrát podařilo pořadatelům přilákat pozoruhodné sólisty v teenagerovském věku a nadané dirigenty do 30 let. Aktuální ročník tak nabídne celkem pět koncertů, v rámci nichž se publiku představí osmero vynikajících mladých interpretů. Trojice produkcí se uskuteční ve Velkém sále zlínského Kongresového centra (3. a 17. 5. a 7. 6.), zbývající dvě pak v Uherském Brodě (15. 5.) a Luhačovicích (8. 6.).

Talentinum bude zahájeno ve čtvrtek 3. května ve Zlíně slavnostním večerem světových operních árií, na němž za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů vystoupí devatenáctiletá slovenská sopranista a absolutní vítězka jedné z televizních talentových soutěží Patricia Janečková společně s předním barytonistou Lukášem Bařákem. Festival pak bude ve Zlíně pokračovat dvěma atraktivními koncerty, které nabídnou mimořádně talentované sólisty z Polska (houslistka Sara Dragan) Maďarska (trumpetista Mihály Könyves-Tóth), Slovenska (violoncellista Ján Bodgan), Německa (hobojista Alexander Krimer) či naší domoviny (hráč na kontrabas Indi Stivín a pianista Matyáš Novák). V jejich podání zazní kupříkladu díla Haydna, Mozarta, Čajkovského či Wieniawského.

 Vstupenky na koncerty jsou v prodeji na pokladně FBM nebo on-line

 

Záštitu nad festivalem převzali Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje a Ing. et. Ing. Jiří Korec, náměstek primátora statutárního města Zlína.

Zdroj textu a více informací

Kongresové centrum

  • Ulice: nám. T. G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů

  • Ulice: Nám. T. G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01