X
 

Akce

Po, 14. 5. 2018 - So, 19. 5. 2018

Setkání Stretnutie 2018


V Městském divadle Zlín proběhne ve dnech 14.-19. května 23. ročník česko-slovenského divadelního festivalu Setkání Stretnutie. Patronem letošního ročníku je Radim Vizváry, známý český mim, performer, režisér, pedagog a choreograf.

Radim Vizváry patří mezi jedny z nejvýraznějších mezinárodně uznávaných osobností současného mimického divadla v Evropě. Na festivalu se představí s inscenací Sólo, za kterou získal prestižní Cenu Thálie, a festival s ní zahájí. Uvidíte ho také v inscenaci Pejprbój.

Dalšími zajímavými hosty festivalu budou Slovácké divadlo Uherské Hradiště s novinkou Přes ploty, Slovenské komorné divadlo Martin s inscenací Vojna nemá ženskú tvár, Cirk La Putyka s novocirkusovou básní Up End Down oceněnou Cenou Divadelních novin jako Inscenace roku 2010 v kategorii Tance a balet nebo Národní divadlo Brno s dramatem U Kočičí bažiny - v něm se představí také zlínští herci Helena Čermáková, Hana Tomáš Briešťanská a Tomáš David.

Poprvé vyrostou dvě festivalová šapitó. První bude v parku za divadlem a konat se v něm budou koncerty (Franc Alpa, Brajgel, Fresh Minute, Tančírek) a Slam poetry, druhé divadelníci postaví v parku před vilou Tomáše Bati, aby se v něm odehrála ďábelská podívaná Majster a Margaréta v podání divadla Teatro Tatro.

Doprovodný program festivalu bude opět celý zdarma.

Program sledujte na webu Městského divadla Zlín.

Na fotografii je Radim Vizváry v inscenaci Sólo. Zdroj fotografie Městské divadlo Zlín.

 

Mezinárodní divadelní festival Setkání-Stretnutie se zaměřuje na konfrontaci současné inscenační tvorby v Čechách a na Slovensku. Cílem festivalu je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků, tvůrčích týmů, ukázat výsledky vzájemné spolupráce, vyvolat diskusi o vzájemném dialogu české a slovenské divadelní kultury. Tak jako v předchozím ročníku klademe důraz na tzv. československou stopu, provázanost českých a slovenských tvůrců, vzájemné inspirování, zároveň chceme svou pozornost zacílit především k autorské dramaturgii a uvádění původních dramatických novinek.

 

Městské divadlo Zlín

  • Ulice: třída Tomáše Bati 4091/32
  • Město: Zlín
  • PSČ: 761 87

Městské divadlo Zlín

  • Ulice: třída Tomáše Bati 4091/32
  • Město: Zlín
  • PSČ: 761 87