X
 

Akce

Ne, 1. 10. 2017 - So, 7. 10. 2017

KávaFest 2017

Místo konání: Zlín

Pořadatel: KávaFest


Kavárny ve Zlínském kraji i letos spojily své síly, aby podpořili myšlenku budování kávové kultury v našem regionu a společně se svými hosty oslavily říjnový svátek kávy. Zapojené podniky připravily v týdnu od 1. do 7. října doslova kávový festival – ochutnávky kávových specialit, netradičních káv, kávová menu i zvýhodněné akce. 

Týdenní festival kávy pak završí Den kávy na zámku ve Zlíně, který se uskuteční v sobotu 21. října. Zámek na jeden den obsadí stánky lokálních pražíren, u nichž budete moci ochutnávat nejen espresso či cappuccino, ale také třeba filtrovanou kávu připravenou různými způsoby. Návštěvníci se mohou těšit na novinku, kterou je tzv. cupping, tedy degustace kávy.

Pořadatelé připravují už tradiční minitrh kávy spojený s prodejem kávového příslušenství, přednáškami a degustacemi. Kromě zavedených pražíren Zlínského kraje mohou návštěvníci navštívit i stánky pražíren z okolních moravských regionů (Olomouc, Brno).

Týdenní oslavy kávy se letos ve Zlínském kraji pořádají ve stejném termínu už počtvrté. Termín není náhodný. První říjen se totiž na celém světě slaví coby Mezinárodní den kávy. Krom Zlína se pořádá celotýdenní akce například i v Brně.

Zdroj textu: www.kavafest.cz (zde naleznete i seznam zapojených kaváren, pražíren a dodavatelů kávy)

Facebook události

Zlín

  • Město: Zlín

KávaFest

  • Ulice: Tečovice 340
  • Město: Tečovice
  • PSČ: 763 02