X
 

Akce

Út, 3. 10. 2017 - Čt, 30. 11. 2017

České korunovační klenoty na dosah

Místo konání: zlínský zámek

Pořadatel: REA models


Od října do konce listopadu 2017 se ve 2. podlaží zlínského zámku – uskuteční výstava k výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem. Výstava připomene nejen samotnou korunovaci našeho nejvýznamnějšího panovníka, ale především fenomén Českých korunovačních klenotů ve formě mistrovské repliky nejhodnotnějšího českého pokladu – na dosah a bez mnohahodinových front.

Exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV.

Kromě samotných mistrovských replik klenotů představíme i mnoho dalších tematických exponátů připomínajících období středověku – např. kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Expozici doplní interaktivní prvky pro nejmenší návštěvníky.

Autorem znamenitých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři – Jiří Urban, který realizoval šperky např. pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliku císařské koruny Svaté říše římské, aktuálně také repliku cášské koruny. Na mnohasethodinové realizaci zlatnických prací se podíleli také špičkoví slovenští šperkaři – manželé Cepkovi. Detaily postupů výroby zachycuje doprovodné video.

Organizované skupiny nad 15 osob je třeba ohlásit telefonicky. Pro skupiny nad 20 os. je možné objednat komentovanou prohlídku (před otevírací dobou v 8.45, příp. po dohodě) – za příplatek ke vstupnému ve výši 10 Kč / os.).

Vstupné

20 Kč – děti MŠ, 50 Kč – děti ZŠ, 60 Kč – studenti SŠ, 70 Kč – senioři a studenti VŠ, 100 Kč – dospělí, 20 Kč – foto;

Otevřeno

denně kromě pondělí; úterý – pátek: 9.30 – 16.00, sobota a neděle: 10.00 – 16.00

Kontakt

Mgr. Petr Lukas (produkce + provoz výstavy), tel. č.: 605 972 588

 

Hlavním partnerem výstavy je Zlínský zámek o. p. s.

www.ceskekorunovacniklenoty.cz 

zlínský zámek

  • Ulice: Soudní 1
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01

REA models

Produkční agentura