X
 

Akce

So, 14. 11. 2020

ZRUŠENO - Svatomartinské slavnosti a jubilejní průvod svatých Martínků

Čas konání: 10.00 - 20.00

Místo konání: sad Svobody

Vstupné: zdarma

Pořadatel: statutární město Zlín


Dějištěm Svatomartinských slavností se nově stane sad Svobody u zlínského zámku. Slavnosti proběhnou v sobotu 14. listopadu.

Zlínské Svatomartinské slavnosti nabídnou skvělý program. Svatý Martin (Marek Příkazký) s moderátorem Pavlem Vackem před zlínským zámkem přivítají Haraficu, Tomáše Kočka s orchestrem, nebo vyhlášené místní muziky jako jsou Kašava nebo Denica. Po desáté hodině se můžete těšit na již tradiční a letos navíc jubilejní 20. ročník Průvodu Martínků v čele s Martinem na bílém koni, který připravuje Základní umělecká škola Zlín se svými žáky. Průvod vyjde od zámku na náměstí Míru, a poté do parku Komenského, odkud zamíří zpět do sadu Svobody. Tady jej přivítá primátor města Zlína, pan Jiří Korec, který následně symbolicky v 11:11 hodin otevře svatomartinské víno a zahájí tím slavnosti.

V Sadu Svobody budou rozmístěny FoodTrucky se stylovou nabídkou menu a vinaři se svou nabídnou vín. Pro děti je připraveno tvoření a doprovodný program doplňuje stánková prodejní prezentace lidových řemesel a tradičních a regionálních výrobků.

Na akci si můžete přinést vlastní degustační skleničky, či zakoupit si pro vlastní potřebu přímo na místě. Slavnosti navíc nesou kromě tradice spojené s dnešní moderní dobou i stránku solidarity, budete moci podpořit zakoupením ručně vyráběného mýdélka klienty Naděje Zlín.

Akci pořádá město Zlín, program připravila kulturní agentura Živý Zlín. Uskutečnění akce může být ovlivněno aktuálním nařízením vlády. Změna programu je vyhrazena. Sledujte: www.zlin.eu a www.zivy-zlin.cz.

Navštivte také webové stránky www.wineofczechrepublic.cz, kde naleznete ucelené informace o moravských a českých vínech.

Plakát ke stažení

sad Svobody

park okolo zlínského zámku

statutární město Zlín

  • Ulice: náměstí Míru 12
  • Město: Zlín
  • PSČ: 761 40