X
 

Články

Prodej vánočních růží


I v letošním roce pomůže město Zlín s prodejem vánočních růží v rámci charitativního projektu Sdružení Šance. Ke koupi budou tyto symboly vánoc na Mikuláše, tedy ve středu 6. prosince, v přízemí radnice na náměstí Míru, v místnosti č. 131. Prodej začne v 8:30 a potrvá do 16:00 nebo do vyprodání.

Vánoční růže bude Šance prodávat už dvacátým rokem. „Výtěžek jako vždy pomůže dětem, které prošly náročnou léčbou. A také jejich rodinám," vzkázala Zdenka Wasserbauerová, hlavní organizátorka akce.

Město Zlín je součástí tohoto charitativního projektu už řadu let. Pomáhá nejen přímo s prodejem vánočních růží v prostorách radnice, ale i s jejich rozvozem a propagací projektu. „Jsme moc rádi, že můžeme takovou akci podporovat. Realizuje ji tým lidí, kteří chtějí opravdu pomáhat. A nemocné děti tuto pomoc potřebují," nepochybuje primátor a lékař Miroslav Adámek.

Výtěžek z letošního prodeje vánočních růží použije Sdružení Šance na tyto účely:

  • zimní a letní rekondiční pobyty dětí,
  • rekonstrukce ambulance na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc,
  • zakoupení parní čističky pro účely desinfekce,
  • podpora zakoupení přístroje na výzkum rakoviny,
  • podpora rodin, které se v důsledku dlouhodobé nemoci dětí dostaly do sociálních problémů,
  • podpora rodin, jejichž dítě absolvovalo transplantaci.

Finanční prostředky získané z této akce v loňském roce byly použity na rekondiční pobyty vyléčených dětí, na provoz dětské galerie, kde hospitalizované dětí tráví volný čas, na rekonstrukci dětské ambulance a rehabilitační místnosti a na zakoupení parní čističky.