X
 

Články

Ve Filmovém uzlu pokřtili plyšového Lojzíka z chystaného seriálu


První prosincový den představili ve zlínském Filmovém uzlu nového plyšového hrdinu z připravovaného animovaného seriálu O prasátku Lojzíkovi. Křest prasátka ušitého v chráněné dílně Ergo Zlín byl součástí slavnostního rozsvícení vánočního stromečku. Během večera vystoupily děti z MŠ Kudlov, popíjel se Lojzíkův punč a návštěvníci se zapojili do doprovodného programu v expozici nazvané Tvořivý chlívek.

„Máme za sebou malou světovou premiéru, protože jsme dětem a rodičům vůbec poprvé ukázali nového plyšového Lojzíka z animovaného seriálu, který vzniká přímo tady ve Filmovém uzlu. Děti už Lojzíka znají z knížek i z naší expozice, zatím ale neměly možnost se s ním pomazlit a odnést si ho v takovéto podobě domů. Proto jsme oslovili Janu Kubečkovou z chráněné šicí dílny Ergo ve Zlíně, kde se více než stovka plyšáků během podzimu narodila. Spolupráce s chráněnou dílnou byla skvělá. Však také dětem říkáme, že Lojzíka ušily kouzelné víly," usmívá se Ria Cardová z marketingu Filmového uzlu.

Hlavní hrdina s dlouhým nosem zažije v seriálu mnohá dobrodružství podle knižní předlohy O prasátku Lojzíkovi. Tu napsala Táňa Ondrašíková společně se svým mužem Pavlem, který je zároveň režisérem animovaného seriálu. Oba si nenechali páteční křest ujít. „Tři barevné verze Lojzíka jsme společně s Janou Kubečkovou a zakladatelem Filmového uzlu Zdeňkem Talašem pokřtili stříbrným hvězdným prachem, protože je to naše filmová hvězda. Bylo krásné sledovat, jak jsou děti nedočkavé a málem nás nenechaly vytáhnout prasátka z krabice," říká pobaveně Pavel Ondrašík.

Během večera měla premiéru také velká metrová silueta Lojzíka před vchodem do Filmového uzlu. Nejen na ni, ale i na svítící stromeček a do samotných expozic se můžete přijet podívat každý den od 10.00 do 18.00 hodin. O sobotách a nedělích zde máte možnost vytvořit si vlastní snímek v animačních dílnách. Třeba právě o veselém dlouhonosém prasátku.

Fotogalerie ze slavnostního křestu