X
 

Články

Cyklotour Na kole dětem. Josef Zimovčák přijede již ve čtvrtek


Do Zlína už za několik dnů dorazí charitativní cyklotour Na kole dětem. Peloton v čele se slavným velocipedistou Josefem Zimovčákem přijede na náměstí Míru ve čtvrtek 31. května v čase mezi 12:45 až 13:15. Zlínská část cyklotour je letos součástí programu Zlín Film festivalu.

Veřejná cyklotour Na kole dětem startuje již podeváté. Trasa dlouhá 1 215 kilometrů provede peloton Na kole dětem celou Českou republikou. Prolog se uskuteční ve středu 30. května v Ostravě, během následujících deseti etap se účastníci dostanou až do cíle v západočeských Domažlicích, kam dorazí 9. června. K pelotonu, který bude tvořit několikanásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole a účastník Tour de France, Giro d´Italia a Vuelty Josef Zimovčák a jeho doprovodný tým s řadou osobností, se může připojit kdokoliv a jet s ním libovolně dlouho.

Město Zlín je součástí projektu Na kole dětem už od roku 2011. Podporuje jej finančně, organizačně a pomáhá také s propagací. „Město Zlín je naším dlouhodobým a spolehlivým partnerem a za to jsme rádi," prohlásil Josef Zimovčák. „Jsme pevnou součástí této skvělé akce a velice si toho vážíme. Cyklotour pomáhá onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám, je to osvědčená a perfektně připravená akce. Věřím, že úspěch bude mít i letos. A těším se opět na setkání se svým učitelem, panem profesorem Pavlem Pafkem, který pravidelně jezdí v pelotonu, stejně jako řada osobností ze Zlína," prohlásil lékař a primátor Miroslav Adámek, který i nad letošní ročníkem převzal osobní záštitu.

Zakladatel a hlavní tvář projektu Josef Zimovčák uskutečnil k tématu cyklotour několik besed na základních školách, které Zlín zřizuje. Čtyři z nich - ZŠ na ulici Štefánikova, ZŠ na ulici Slovenská, ZŠ Křiby a ZŠ v Malenovicích - jsou partnery projektu.
Smyslem charitativní cyklotour je získávat prostředky na léčbu onkologicky nemocných dětí. „Dosud jsme touto formou získali přes devět milionu korun. Jako sportovec dobře vnímám, že se do pelotonu průběžně zapojují stovky lidí, kteří tak spojí zdravý životní styl, radost z pohybu a pomoc dobré věci. Věříme, že letošní cyklojízdou se přiblížíme k jedenácti milionům, které jsou využity na financování rekondičních pobytů dětí z celé republiky, léčených na onkologických klinikách v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci, " řekl Josef Zimovčák.

Na kole dětem - jak můžete pomoci?

  • aktivně se zúčastnit cyklotour 2018 a přispět dobrovolným startovným do kasičky Na kole dětem,
  • zakoupit si triko a jiné předměty Na kole dětem,
  • přispět na konto veřejné sbírky nadačního fondu Na kole dětem,
  • informovat o projektu své přátele a známé,
  • stát se partnerem projektu.

Více informací na http://nakoledetem.cz/cyklotour/2018.