X
 

Články

Zlín bude hostit evropský festival Route 66


Město Zlín bude hostit II. evropský festival věnovaný legendární americké silnici Route 66. Uskuteční se od 10. do 12. srpna v prostorách Baťova institutu.

Festival navazuje na mnohaletou tradici celoamerických festivalů Route 66, které se každoročně konají vždy v některém z měst na staré šestašedesátce. Jedná se o mimořádně oblíbené akce, kterých se účastní obrovské množství návštěvníků z celé Ameriky. A protože světová popularita Route 66 neustále každým rokem roste, vzešla myšlenka uspořádat tento festival i v Evropě. Organizace byla svěřena České asociaci Route 66. A vzhledem k tomu, že Česká asociace Route 66 sídlí ve Zlíně, rozhodlo se festival uspořádat právě zde.

Program festivalu se ještě tvoří, už nyní je ale jisté, že nabídne řadu přednášek, besed, promítání filmů, přehlídku amerických veteránů nebo unikátních či speciálních amerických motorek. Hlavní hvězdou hudebního programu bude slavná rocková skupina Ten Years After, jedna z hvězd legendárního festivalu Woodstock v roce 1969.

Více k festivalu na www.route66festival.eu a www.facebook.com/route66festival.eu.

Foto: Route 66 v Arizoně