X
 

Články

Památník Tomáše Bati má vlastní web


Obnova památníku vrcholí, město Zlín proto připravuje informační kampaň, jejíž součástí je také samostatný web památníku. Na adrese www.pamatnikbata.eu návštěvník najde nyní především základní informace o památníku.

Publikovány zde budou zajímavosti z průběhu obnovy či celkové náklady na stavbu. Důraz však bude kladen na vyzdvihnutí výjimečnosti budovy, kterou mnozí odborníci srovnávají s brněnskou vilou Tugendhat či pražskou Müllerovou vilou. Pokud Vás zajímá, kdy bude památník poprvé zpřístupněn, co v něm bude, či naopak určitě nebude, co si o památníku myslí autority kulturního, architektonického a vědeckého světa, sledujte pravidelně aktuality na www.pamatnikbata.eu.

Památník se vrátí do původní podoby z 30. let minulého století, kdy byl nazýván „skleněným krystalem" a stal se jedním ze symbolů Zlína. Vrátí se do něj i maketa letadla Junkers F 13, ve kterém přišel v roce 1932 o život Tomáš Baťa, zakladatel slavného obuvnického impéria. Stroj bude postaven v měřítku 1:1, oproti originálu bude maketa jiná pouze v tom, že nebude mít motor a interiér pro pasažéry.

Památník bude znovu otevřen ke konci října 2018.

Foto: Pohled na nově postavený památník; 1933, Vaňhara, zdroj: SOkA Zlín