X
 

Články

Památník Tomáše Bati má vlastní web

Pohled na nově postavený památník; 1933, Vaňhara, zdroj: SOkA Zlín

Obnova památníku vrcholí, město Zlín proto připravuje informační kampaň, jejíž součástí je také samostatný web památníku. Na adrese www.pamatnikbata.eu návštěvník najde nyní především základní informace o památníku.

Publikovány zde budou zajímavosti z průběhu obnovy či celkové náklady na stavbu. Důraz však bude kladen na vyzdvihnutí výjimečnosti budovy, kterou mnozí odborníci srovnávají s brněnskou vilou Tugendhat či pražskou Müllerovou vilou. Pokud Vás zajímá, kdy bude památník poprvé zpřístupněn, co v něm bude, či naopak určitě nebude, co si o památníku myslí autority kulturního, architektonického a vědeckého světa, sledujte pravidelně aktuality na www.pamatnikbata.eu.

Památník se vrátí do původní podoby z 30. let minulého století, kdy byl nazýván „skleněným krystalem" a stal se jedním ze symbolů Zlína. Vrátí se do něj i maketa letadla Junkers F 13, ve kterém přišel v roce 1932 o život Tomáš Baťa, zakladatel slavného obuvnického impéria. Stroj bude postaven v měřítku 1:1, oproti originálu bude maketa jiná pouze v tom, že nebude mít motor a interiér pro pasažéry.

Památník bude znovu otevřen ke konci října 2018.

Foto: Pohled na nově postavený památník; 1933, Vaňhara, zdroj: SOkA Zlín