X
 

Články

V Zoo Zlín byla otevřena největší voliéra v Česku


Ve zlínské zoo byla slavnostně otevřena největší ptačí voliéra v České republice.

Rekordně velká voliéra je navíc průchozí, takže budete mít možnost z bezprostřední blízkosti obdivovat hned šest druhů exotických ptáků. K těm nejvzácnějším patří největší papoušci světa ary hyacintoví. Kolekci chovaných druhů doplňují ary arakangy, ary vojenské, papoušci amazoňani pomoučení a blízcí příbuzní hrabavých – čáje obojkové a hoka pospolití.

Rozlehlá voliéra je součástí Guayanas. Zoo tak nově pojmenovala několik expozic v jihoamerické oblasti, které od loňského podzimu prošly výrazným „liftingem". Původní voliéru zoo rozšířila zhruba o třetinu. Rozměry současné voliéry jsou na délku 42 metrů, na šířku 12 metrů, výška se pohybuje od šesti do osmi metrů v souvislosti se svažitým terénem. Proměny se dočkala i vnitřní část voliéry. Přibyly nové vodní plochy, jezírko s potůčkem, které papoušci velmi rádi využívají ke koupání. 

Proměna oblasti Amazonie odstartovala na podzim 2017. Zoo zajistila revitalizaci vodních ploch v Amazonii a v nedalekém dětském koutku. Během čištění rybníků bylo odtěženo více jak 2 300 m3 bláta a nánosů, což představuje 230 plně naložených tater. Souběžně začala i přestavba expozic a jejich samotného okolí. Zoo zajistila také rozsáhlé výsadby palem, bambusů a kapradin a zhotovila nové zastřešené vyhlídky pro návštěvníky.

Dokončením Guayanas proměna Amazonie nekončí. Již letos zoo zahájí přípravu nové expozice, která ponese jméno Jaguar Trek. Bude pro ně připravena nadstandartní expozice o rozloze téměř 3 000 m2, kde bude využita i členitost stávajícího terénu i rozmístěných kamenů. Pokud půjde vše podle předpokladů, zoo plánuje otevřít novou expozici pro jaguáry před začátkem hlavní sezony roku 2020.

Zdroj textu: zlin.cz 

Foto: archiv Zoo Zlín