X
 

Články

Adventní dílny v Zoo Zlín

adventní dílny v Zoo Zlín_archiv Zoo Zlín

Poslední listopadový víkend se ve zlínské zoo ponese ve vánoční atmosféře. Ve dnech 24. a 25. listopadu zoo připravila oblíbené adventní dílny. V dostatečném předstihu si tak můžete vyrobit vánoční výzdobu pro svoje domovy, načerpat sváteční náladu a poprvé také uvidět historický betlém ze sbírek zámku Lešná. Dílny budou v uvedené dny probíhat vždy od 10:00 do 15:00 hodin ve středisku Tyrolský dům (budova naproti zámku Lešná). Pro návštěvu zoo bude kromě hlavního vstupu mimořádně otevřena i pokladna sezónního vstupu.

Adventní dílny se u vás setkávají s velkým ohlasem. Svou obtížností jsou dílny určeny pro děti i dospělé. Letos budou hlavním hitem papíroví andílci a ozdoby na stromek z přírodních materiálů. Samozřejmě nebude chybět ani výroba adventních věnců. Poskytnutí korpusu, ozdob a větviček jehličnanů pro jejich zhotovení bude zpoplatněno částkou 100 Kč za jednu věc. Vše ostatní bude zdarma.

Letošní adventní dílny nabídnou i výjimečný zážitek. Pouze během těchto dvou dní bude vystaven historický betlém z kmenové sbírky zdejšího zámku Lešná. Betlém bude vystaven v prvním patře Tyrolského domu, kde bude také zázemí adventních dílen. „Betlém nebyl v zoo ani na zámku Lešná dosud nikdy vystaven, navíc se vlastně jedná tak o trochu tajemný předmět. Neznáme jeho autora, ani dobu vzniku. V záznamech bohužel tyto údaje chybí. Národní památkový ústav, jako vlastník historického mobilárního fondu zámku Lešná, souhlasil s výjimečnou krátkodobou výstavou tohoto díla, které poté bude opět uloženo do zámeckého depozitáře," uvedla Romana Bujáčková. Betlém je zřejmě dílem lidového umělce z počátku dvacátého století. Jedná se o dřevěné řezbované figury s barevnou polychromií. Výška figur je okolo třiceti centimetrů.

ZOO Zlín je během listopadu otevřena od 8:30 do 16:00 hodin. Návštěvníci mohou využít zvýhodněného zimního vstupného, které pro dospělé činí 80 Kč, pro seniory 60 Kč a pro děti do 15 let 40 Kč.