X
 

Články

Zlínská zoo rozsvítí vánoční strom a světelnou výzdobu

čerti_archiv Zoo Zlín

V neděli 9. prosince zlínská zoo oficiálně přivítá letošní Vánoce. Slavnostně rozsvítí vánoční strom na nádvoří zámku Lešná, rozzáří se také světelná vánoční výzdoba areálu zoo. Zoo navíc prodlouží otvírací dobu až do 17:00 hodin.

Vánočně laděný program začne ve 14:30 hodin u hlavního vstupu do zoo. Návštěvníci se zde setkají nejen s Mikulášem a andělem, ale také s deseti "valašskými" čerty z Bylnice. „Poprvé se v zahradě objeví skupina skutečně strašidelných čertů. I když vypadají děsivě, věříme, že si děti a dospělí jejich průvod od hlavního vstupu na nádvoří zámku Lešná opravdu užijí," uvedla Romana Bujáčková. Samotný program bude pokračovat až do 16:00 hodin právě před zámkem, kde zoo kromě voňavého překvapení nabídne také mikulášskou nadílku a vánoční kouzlení s Jirkou Hadašem. „O půl čtvrté pak všichni společně rozsvítíme letošní vánoční strom a světelnou výzdobu zoo. Dárek pro zvířátka však mohou přinést i návštěvníci, stačí jej položit pod vánoční strom. Obyvatelé zoo nejvíce ocení ovoce, zeleninu, oříšky nebo sušené pečivo," doplnila Romana Bujáčková.

Speciální světelná výzdoba tradičně rozzáří hlavní vstup, zámecký park a zámek Lešná. Kromě typických vánočních motivů ozdobí areál také světelné siluety exotických zvířat. Rodinu „zářících" slonů, lvů, medvěda, klokanů, tapírů, nosorožců, rejnoků, žirafy, tučňáků, lachtanů a supů v letošním roce rozšíří kasuár s mládětem. Krása světelné výzdoby vynikne až po setmění, proto v neděli 9. prosince a od úterý 25. prosince do úterý 1. ledna 2019 zoo prodlouží otvírací dobu zoo do 17:00 hodin.

Zlínská zoo je otevřena každý den v roce včetně Štědrého dne, vánočních svátků, Silvestra a Nového roku. Pro vstup do zoo návštěvníci nyní mohou využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 80 Kč, pro děti 40 Kč, senioři zaplatí 60 Kč. Nižší vstupné platí do 28. února 2019.

Plakát ke stažení