X
 

Články

Největší výstava RC modelů


Ve zlínském zámku se koná největší výstava RC modelů v České republice. Výstavu můžete navštívit od 1. 12. 2018 do 28. 2. 2019, denně, kromě pondělí, od 9:00 do 17:00 hodin.

Všechny modely jsou funkční a patří k evropské špičce v modelářství. Na výstavě uvidíte více jak 120 letadel, které je možné dostat do vzduchu. Největší letadlo má rozpětí křídel 7 metrů. Unikátní expozice je doplněna 20 modely historických lodí, jsou to přesné napodobeniny starých lodí např. z období Ludvíka XVI., Ludvíka XIV. a dalšími. Na výstavě uvidíte také asi 100 modelů aut, historické stavby, padáky, rakety a další.

Zajímavou část expozice tvoří věci z reálného světa letectví. Největší sbírka leteckých přileb nebo sedačka z legendárního MIG21, ve které se můžete vyfotografovat. Výstava je dále doplněna historickými dokumenty k nově připravované knize Jana Dúbravčíka: Masarykova letecká liga ve Zlíně (v letech 1932 až 1940).

Tato výstava je koncipována pro celou rodinu a návštěvník jistě ocení i dokument o fenoménu českého modelářství.

Vstupné: 140 Kč, snížené 60 Kč, rodinné 300 Kč, děti do 3 let zdarma

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.