X
 

Články

Památník Tomáše Bati má pravidelnou otevírací dobu


Památník Tomáše Bati bude mít od 2. února pravidelné otevírací hodiny. V sobotu bude možné si jej prohlédnout od 14:00 do 18:00 hodin, ve středu od 10:00 do 12:00 hodin, nebo od 13:00 do 17:00 hodin. Prohlídky budou probíhat každou hodinu. Tento režim bude platit do konce dubna. Pokud by byl zájem veřejnosti vyšší, počet dnů, kdy by bylo možné památník navštívit, by se rozšířil.

Vstupné bude v uvedeném období takřka symbolické. Základní je ve výši 40 Kč, snížené bude stát polovinu. Mimo otevírací dny je možné si prohlídku pro skupiny či jednotlivce předem objednat na e-mailu pamatnikbata@zlin.eu nebo na tel.: +420 739 348 076, je však nutné počítat s padesátiprocentním příplatkem. Vstupenky bude možné zakoupit v infopointu, který se nachází ve vedlejší budově gymnázia.

Koncem dubna bude objekt na dva týdny uzavřen. „A to proto, aby mohla být položena litá dlažba na ploše u zadního vchodu do památníku a mohly proběhnout drobné opravy," vysvětila Jana Válková, vedoucí Památníku Tomáše Bati. O časové výluce budeme v předstihu informovat a to prostřednictvím webových stránek města www.zlin.eu, památníku www.pamatnikbata.eu a turistického informačního portálu města www.ic-zlin.cz

V památníku bude také instalována replika letadla Junkers F13, v němž zahynul Tomáš Baťa, zakladatel obuvnického impéria. V současné době probíhá jeho výroba. Stroj bude postaven v měřítku 1:1, oproti originálu bude replika jiná pouze v tom, že nebude mít motor a interiér pro pasažéry. V objektu se objeví do 1. května, na tento den je naplánováno slavnostní otevření Památníku Tomáše Bati. Od tohoto data bude rozšířena provozní doba a dojde také ke změně výše vstupného.

Více informací o památníku T. Bati naleznete na www.pamatnikbata.eu

Další fotografie

Otevírací doba a vstupné