X
 

Články

U disgolfového hřiště si můžete půjčit disky

disgolfové hřiště na Jižních Svazích

Odbor městské zeleně, správce discgolfového hřiště na Jižních Svazích, přichází s jarními novinkami pro hráče. V blízké cykloprodejně ForRide (pod II. segmentem) můžete přes týden využít služby zapůjčení disků a zároveň si ke hře vyzvednout i tzv. bodovací kartičky.

„Díky vstřícnosti cykloprodejny, která služby půjčování nově nabízí, je nyní hra snadno dostupná široké veřejnosti. Ve Zlíně je to také první místo, kde se dají disky i zakoupit. Pro přehledné zapisování jednotlivých hodů jsou v prodejně k dispozici i bodovací kartičky. K zapisování jednotlivých hodů ale stačí i obyčejný papír," uvedla za správce hřiště Kristýna Králová.

Discgolf, coby stále nepříliš známá hra si ve Zlíně rychle získává své příznivce. Jednak díky tomu, že neomezuje hráče věkem – je vhodná od těch nejmenších dětí po seniory, ale také tím, že se hraje podle jednoduchých pravidel. Discgolf je individuální sport s létajícím talířem a s pravidly podobnými těm golfovým. Cílem je obejít jamky na discgolfovém hřišti s co nejmenším počtem hodů. Hráč, který má na konci kola nejméně hodů vyhrává. Podrobný návod ke hře je na tabuli přímo u hřiště.

Bodovací kartičky bude mít v nejbližší době k dispozici kromě cykloprodejny i informační středisko v budově radnice, na náměstí Míru.

Hřiště je veřejně přístupné, vstup je zdarma a kromě disku není ke hře nic potřeba.

Zapůjčení disků: Cykloprodejna Jiří Hradil – ForRide pod II. segmentem. Otevírací doba: po, pá: 10–17 h a út–čt: 14–20 h. Tel.: 732 853 196, e-mail: info@forride.cz.