X
 

Články

Mezinárodní soutěž Best in Design odhalí své vítěze na Zlin Design Weeku


Dnes 3. května, od 19 hodin v Kongresovém centru Zlín, budou odhaleni nejlepší mladí designéři na Galavečeru Best in Design. Již 10. ročník této mezinárodní soutěže otevře dveře plné příležitostí dvanácti finalistům, kteří se utkají nejen o ovládnutí své kategorie, ale také o titul absolutního vítěze Best in Design. Hostitelem slavnostního vyhlášení vítězů bude opět Zlin Design Week.

V průběhu galavečera představí své modely fashion designér Lukáš Krnáč z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, který je navíc absolutním vítězem Best in Design 2017. Vstupné na Galavečer je zdarma. Poté bude Zlin Design Week zahájen velkolepou Elements Opening party na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně, na které vystoupí například stálice české experimentální scény WWW Neurobeat.

Rozhodující slovo měli v tomto roce porotci, kteří se pohybují v designovém sektoru jako ryby ve vodě. Hodnocení prací ve všech čtyřech kategoriích proběhlo 15. března na Filmových ateliérech ve Zlíně. Hlavní slovo za kategorii Industrial Design měl Filip Streit společně s Janem Pavézkou. Za Fashion Design rozhodly porotkyně Mária Štraneková a Ivana Kaňovská. O vítězné práce kategorie Product Design se shodli Ladislav Škoda a Michal Staško. V kategorii Communication Design vybírali nejlepší práce Adéla Bajgarová s Liborem Jelínkem.

„Letos byla velká spousta prací velmi vyrovnaná, ale našli jsme i špičkové produkty, které jsou připraveny k produkci a nebo už jsou dokonce v produkci uvedeny. Takže skutečně můžeme hovořit o designu," hodnotí letošní vybírání finalistů fashion designérka Ivana Kaňovská.

Best in Design je mezinárodní soutěž, které se mohou zúčastnit mladí designéři do 30 let a vyhrát tak až 4000 €. Především je to však ale obrovská příležitost získat zpětnou vazbu a porovnat se s designéry z celého světa a odstartovat tak svou kariéru. Počet prací, které soutěžící mohou přihlásit je neomezený a hlavně bezplatný. Soutěž je organizována studenty Fakulty multimediálních komunikací v rámci Zlin Design Weeku, vyhlašovatelem je Nadační fond Martiny a Martina Růžičkových. 40 nejlepších prací bude v průběhu Zlin Design Weeku – od 3. do 10. května – k vidění na budově U18 Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (Štefánikova 5670, Zlín, 760 01). Více informací najdete na facebooku.

Zdroj fotografie: FB Best in design