X
 

Články

[R]EVOLUCE ve spárech mladých designérů


Výstava [R]EVOLUCE je vyvrcholením práce studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Prezentována bude v rámci letošního Zlin Design Weeku. V komplexním pojetí 4 místností výstava uvádí návštěvníky do 4 různých témat, které dále rozvíjejí téma Zlin Design Weeku 2019 a to [R]EVOLUCE. K vidění bude téměř 100 prací, na jejichž tvorbě se podíleli studenti ze všech 11 ateliérů společně s Ústavem marketingových komunikací. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 4. května 2019 v prostorách Zlínského zámku.

Celofakultní téma [R]EVOLUCE nadchlo nejednoho studenta. Ve svých pracích ukázali mladí designéři svůj pohled na revoluci / evoluci a svou tvorbou podpořili vznik 4 dílčích výstavních témat, které jsou:

  • [R]EVOLUCE – příroda a ekologie
  • [R]EVOLUCE – technologie
  • [R]EVOLUCE – historie
  • [R]EVOLUCE – problémy současné společnosti

„Studenti pojali téma [R]EVOLUCE různorodě, jejich vnímání tématu se liší. Někteří se vyjadřovali k aktuálním i minulým politickým kauzám, jiní reagovali na současné problémy spojené s užíváním sociálních sítí, dalším často skloňovaným tématem byla například ekologie nebo technologický pokrok," říká o výběru prací koordinátorka výstavy Anastasija Žur. „Výsledkem je však ucelený koncept revoluční výstavy, která vznikla pod kurátorským vedením Adama Štěcha z kreativní skupiny OKOLO. 

[R]EVOLUCE se odráží nejen v pracích studentů, ale i v celkovém dispozičním pojetí výstavy, které návštěvníkovi hned od prvního pohledu vyrazí dech," doplňuje Anastasija Žur. Vernisáž výstavy se uskuteční v sobotu 4. května 2019 od 17:00 hodin v prostorách Zlínského zámku. Kromě občerstvení na návštěvníky čeká i hudební program, o který se v začátku vernisáže postará DJ Francois Svalis v žánru deep house a následně na něj naváže experimentální duo 1flfsoap.

Výstava je otevřená každý den od 10.00 do 18.00 hodin v termínu od 3. do 10. května 2019. V rámci vernisáže 4. května 2019 bude otevírací doba prodloužená do 22.00 hodin. Pro více informací sledujte Facebookovou událost.