X
 

Články

V rámci zlínské pouti vystoupí známá zpěvačka Dasha


Letošní tradiční zlínská pouť proběhne již o tomto víkendu 5. května. V rámci předprogramu vystoupí v pátek 3. května od 19.00 hodin ve zlínském kostele svatého Filipa a Jakuba známá zpěvačka a zlínské rodačka Dasha a Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad. V neděli bude program pouti pokračovat prohlídkami věže i kostela, svátostným požehnáním a posezením u muziky. Děti se mohou těšit na kouzelnickou show, divadelní vystoupení, jízdu na ponících a další atrakce.

Největším lákadlem letošní pouti je páteční koncert zpěvačky Dashy, který slibuje nevšední zážitek. Zlínská rodačka Dasha hrála a zpívala v mnoha známých muzikálech. Je nositelkou Ceny Thálie za rok 2010 za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar. Vystupuje také jako sólová zpěvačka. Mnoho lidí ji zná ze soutěží Stardance, kde s kapelou doprovází soutěžící tanečníky. Kromě Dashy vystoupí na koncertě také skvělý Pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad. Ten letos slaví 15 let od svého založení. Věnuje se interpretaci duchovní hudby od gregoriánského chorálu až po současnou vokální hudbu. Každoročně uskuteční kolem třiceti koncertních vystoupení v Česku i v zahraničí a pravidelně zajišťuje hudební doprovod při velehradské pouti na svátek sv. Cyrila a Metoděje. Vstupenky v ceně 300 Kč lze zakoupit v prodejně Veni na Sadové ulici ve Zlíně.

Hlavní program zlínské pouti proběhne v neděli 5. května. Během dopoledne můžete navštívit pravidelné mše svaté. Odpolední zábavný program je připraven pro děti i dospělé. Můžete se nechat provést věží zlínského kostela, poslechnout si cimbálovou muziku Paléska, nebo si zazpívat s dechovou hudbou Fryštácká Javořina. Děti se mohou projet na ponících, zasmát se při kouzelnickém vystoupení Jirky Hadaše, nebo zhlédnout divadelní vystoupení ochotníků se Zašové. Součástí programu bude i prezentace neziskových organizací, představení projektu Mary´s Meals, stánky s občerstvením a dárkovými předměty. Svátostné požehnání proběhne v kostele ve 14.00 hodin. Podrobné informace k programu můžete najít na stránkách farnosti www.farnostzlin.cz.

Program ke stažení