X
 

Články

Staň se prvodárcem a daruj krev ve Zlíně!


Projekt 450ml NADĚJE je primárně zaměřen na získávání bezplatných prvodárců krve pro transfuzní oddělení nemocnic po celé České republice. Projekt vznikl v Břeclavi, kde se akce s názvem 450ml NADĚJE konala jednou ročně. Projekt reagoval na potřeby samotných transfuzních stanic, které hlásí nedostatek nových bezplatných novodárců a pod hlavičkou Nadačního fondu NADĚJE posunul působnost do celé České republiky. Od září 2018 má za sebou několik úspěšných akcí. Rekord v počtu prvodárců zatím padl 6.11. v Kyjově, kam během pěti hodin přišlo neuvěřitelných 87 prvodárců (průměrně za 1 měsíc zaregistrují asi 10 nových dárců). Aby byly tyto akce úspěšné pomáhají projektu také regionální partneři, kteří provodárcům
věnují ať drobné, větší nebo velké dárky.

Celorepublikovým partnerem projektu 450ml NADĚJE je společnost BALONY.EU, která na každé akci věnuje pro jednoho prvodárce let balonem. Darování krve je osobní rozhodnutí, kdy každý musí začít sám u sebe. Při vědomí, že lidská krev je dosud (a ještě dlouho bude) nenahraditelnou tekutinou nutnou k navrácení zdraví a záchraně životů, by rozhodování o tom, zda krev darovat nebo ne, nemělo být příliš složité. V ČR každé tři sekundy někdo potřebuje krev, v průměru dostane každý občan 5x za život transfuzi krve a 14x lék vyrobený z krve.

Chceš udělat tu nejlepší věc? Chceš dát někomu ten největší dar, který může člověk člověku darovat? Staň se prvodárcem a daruj krev na Hematologicko- transfuzní oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Přijďte v pondělí 13. 5. nebo ve středu 15. 5. 2019 vždy od 6:00 do 9:00 hodin. Kromě dobrého pocitu bude pro Vás připraveno spoustu malých, větších a velkých dárků, které pro Vás připravili partneři akce.

FB události

Plakát ke stažení