X
 

Články

Discgolfové hřiště láká aneb Jak hrát discgolf


Nevíte, co podniknout ve volném čase a pěkném počasí? Zkuste si zahrát discgolf na novém discgolfovém hřišti na Jižních Svazích. Je veřejně přístupné a kromě disku, který se dá levně zapůjčit v blízké cykloprodejně, není nic potřeba. Discgolf je stále ještě ne úplně známá hra, která si ale i ve Zlíně získává oblibu díky jednoduchým pravidlům. „Jde o individuální sport s létajícím talířem s pravidly podobnými těm golfovým. Cílem je obejít jamky na discgolfovém hřišti s co nejmenším počtem hodů. Hráč, který má na konci kola nejméně hodů, vyhrává," popsala Kristýna Králová z Odboru městské zeleně, která má hřiště ve městě na starosti.

Ideálním na tomto sportu je několik věcí. Kromě toho, že mají hráči zdravý pohyb a tráví čas na čerstvém vzduchu, tak u něj neexistuje omezení věkem hráčů. Je tedy ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro nadšence z řad seniorů. Základní pravidla DiscGolfu přináší následující řádky.
První hod:

  • na každé jamce začínáte hru z určeného výhoziště směrem k cíli,
  • cíl – jamku – tvoří ocelový discgolfový koš,
  • při odhozu disku musíte být celým tělem na ploše výhoziště. Po odhozu můžete přešlápnout.

Další hody:

  • další hod házíte z místa, kde se disk zastavil,
  • při házení se musíte dotýkat alespoň jednou částí těla místa do 30 cm za zadní hranou disku směrem k cíli. Přešlápnout po odhozu smíte jen pokud je cíl dále než 10 mm,
  • pokud disk zůstal na stromě, házíte z místa pod diskem. Pokud se pod disk nedostanete (uvízl např. v hustém křoví), házíte z nejbližšího místa na spojnici cíle a disku, ovšem vždy za diskem, tedy dále od cíle,
  • první hází vždy hráč, jeho disk je nejdál od hřiště. Hráči nesmí měnit žádnou součást hřiště, např. ohýbat nebo dokonce lámat větve.

Přestože discgolf patří k bezpečným hrám, opatrnosti nikdy nezbývá. Rada zkušených zní – vždy se přesvědčte, že ve směru vašeho hodu není žádná osoba ani zvíře, které byste mohli zasáhnout. Každý hráč je totiž plně zodpovědný za svůj hod/disk!
Vstup na discgolfové hřiště je zcela zdarma a herní disk je možné zapůjčit v nedaleké cykloprodejně Jiří Hradil – ForRide pod II. segmentem. Otevírací doba je po, pá: 10.00–17.00 a út – čt: 14.00–20.00 hod. Tel. +420 732 853 196, e-mail: info@forride.cz. Prodejna i informační středisko na radnici bude mít k dispozici také bodovací kartičky ke hře.