X
 

Články

Křest nové knihy "99 sladkých teček Marie Baťové"


Nadace Tomáše Bati vydala novou knihu "99 sladkých teček Marie Baťové", kterou Vám představí 11. září 2019 v 17:00 hodin ve vile Tomáše Bati. Při této příležitosti si knihu můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu a nechat si ji podepsat autorkou Gabrielou Končitíkovou. Objednat si ji rovněž můžete již nyní na e-shopu Nadace Tomáše Bati. Nebude chybět ochutnávka dezertů dle receptů Marie Baťové a doprovodný program. Svou účast prosím registrujte na e-mailu: sekretariat@batova-vila.cz nebo na tel.: 577 219 083 nebo 605 459 181.

Kniha 99 sladkých teček Marie Baťové není jen kniha o dezertech. První kapitoly jsou věnovány osobnosti Marie Baťové, protože jestli se dá o některém manželském páru říci: „Za silným mužem hledej silnou ženu" jsou to bezesporu manželé Baťovi. Kniha představuje také jejich partnerský vztah. Málokdo ví, že ona jeho oslovovala Tomo, on jí Máničko. Sedmnáctiletý věkový rozdíl jim nebyl překážkou, možná právě naopak – ona k němu vzhlížela, on jí obdivoval. Marie velmi rychle pochopila, že si nevzala za manžela pouze Tomáše Baťu továrníka, ale Tomáše Baťu i s továrnou.

Recepty jsou rozděleny do pěti částí – dezerty vhodné ke snídani, dopolední kávě, jako sladká tečka po obědě, odpolední siestě či večerním čaji o páté.

Zdroj textu: www.batova-vila.cz