X
 

Články

Den otevřených dveří světa filmu

foto Filmový uzel Zlín

Zlín je městem filmu. V areálu filmových areálů vznikla s podporou fondů EU unikátní filmová multimediální expozice, jejíž součástí jsou i kreativní dílny zabezpečující interaktivitu celé expozice. Expozice prezentuje vznik filmařiny ve Zlíně a filmovou techniku, animovaný film, ukázky animačních pracovišť a mnoho dalšího a jedná se o unikátní sbírku svého druhu.

Den otevřených dveří světa filmu proběhne ve Filmovém uzlu Zlín v sobotu 7. září od 10.00 do 17.30 hodin.

Na co se můžete těšit? Do areálu Filmového uzlu bude v průběhu celé akce volný vstup bez nutnosti předchozí registrace. U jednotlivých expozic budou umístěny informační panely. Zapojit se můžete do různých aktivit a soutěží o drobné ceny. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě vystoupení Harfistek ze Zlína, Bartošova dětského souboru a hudební skupiny Avarom dnabseulb.

Připraveno je také 5 komentovaných prohlídek, které povedou vždy dva lektoři. Jedna exkurze trvá 60 minut a z kapacitních důvodů je nutné se předem registrovat. Vstup na exkurze je povolen osobám starším 6 let.

Láká vás tvorba animací? Pak jsou právě vám určeny 4 workshopy zaměřené na toto téma, které povedou vždy dva lektoři. Jeden workshop trvá 90 minut a z kapacitních důvodů je nutné si předem rezervovat místo. V rámci rezervačního systému lze zamluvit pouze stanoviště, kde je maximální kapacita 4 osoby na stanoviště. Pro animační workshop je možné přinést si vlastní rekvizity.

Komentované prohlídky:

10.00–11.00
11.30–12.30
13.00–14.00
14.30–15.30
16.00–17.00